Suomalaismiehen ihanne

Suomalaiset miehet pitävät naisista, joilla on tavisnaama ja iso perse. Mielellään pitää vielä osata vaihtaa auton renkaat, avata tukkeutunut viemäri ja leipoa pullaa. Suomalainen mies haluaa äitihahmon (maatalon ison emännän) joka voi tarvittaessa kantaa vaikka ukkonsa kynnyksen yli. Ei ole enää tosimiehiä olemassakaan.
31179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei pidä paikkansa. Se iita oli ja meni pois muodista jo, ei kelpaa nuorille miehille.

Äänestä

Nyt kyllä pomppas tosi pahasti. Millähän aikakaudella ja missä kulttuurissa elät. Hyvin harva suomalaismies haluaa tavisnaisen, saatikka isoperseisen naisen, eikä myöskään ole ollenkaan tärkeä ominaisuus naisessa osata putkihommia tai autoasennuksia. Olet täysin väärässä, veliseni (mikäli nyt mies oli kirjoittajana alunperinkään)

Äänestä

MUN IHANNENAINEN OIS SELLAINEN KUKA OSAA OLLA KUIN ENKELI.JOLLA ON PITKÄT VAALEAT KIHARAT JA ENNEN KAIKKEA HYVÄ MUSIIKKIMAKU JA ON ELÄINRAKAS
KOSKA NUORENA AVOPARINA MEILLÄ OLISI KOIRANA BERNINPAIMENKOIRA JA NÖFFI < JOITA SITTEN ME MOLEMMAT ULKOILUTTAISIMME

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on iso iita kirjoitti:

Suomalaiset miehet pitävät naisista, joilla on tavisnaama ja iso perse. Mielellään pitää vielä osata vaihtaa auton renkaat, avata tukkeutunut viemäri ja leipoa pullaa. Suomalainen mies haluaa äitihahmon (maatalon ison emännän) joka voi tarvittaessa kantaa vaikka ukkonsa kynnyksen yli. Ei ole enää tosimiehiä olemassakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu