Loma perheen kanssa

http://www.youtube.com/watch?v=3VnDzAwOIvs

Tuntuuko välillä tältä? Lapset on NIIN ihania :)
8820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Taas muistan, miksei meillä ole lapsia.

Jostain syystä tuli mieleeni, kun kerran erehdyin jäämään sisarelleni yöksi illan- (tai yön) istujaisten jälkeen. Muksut heräsivät seitsemältä ja siskoni sanoi niille, että Rattis-eno leikkii heidän kanssaan. Olin saada paskahalvauksen, otin peiton ja tyynyn mukaani ja lukitsin itseni pesuhuoneeseen.

Äänestä
  • Hehee..."Rattis-eno"...oletko siis "Ratikkakuski" (epävirallisesti Rattis) MYÖS SIVIILIELÄMÄSSÄSI...?

    Kumpi on tapahtunut?

    Tämä palsta hallitsee siviilielämääsi?

    Siviilielämäsi hallitsee tätä palstaa?

    Äänestä

  • pypsologi. kirjoitti:

    Hehee..."Rattis-eno"...oletko siis "Ratikkakuski" (epävirallisesti Rattis) MYÖS SIVIILIELÄMÄSSÄSI...?

    Kumpi on tapahtunut?

    Tämä palsta hallitsee siviilielämääsi?

    Siviilielämäsi hallitsee tätä palstaa?

    Siviilielämä ja palstaelämä käyvät ankaraa kädenvääntöä. Kysy vaikka Rouva Ratikalta.

    Äänestä

  • Kunpa omiakin lapsia voisi paeta krapuka-aamuina kylppäriin. Saattaisin vielä joskus hankkiakin kunnon krapulan.

    Äänestä

siihen voi heti vastata? Naiset aina tahallaan pistää homman siihen pisteeseen, jossa niillä on mielestään oikeus räjähtää. (

Äänestä

...kysyi tuon nähtyään, että mitä hauskaa tuossakin nyt oli. =D

Tuo kommentti kuvastaa aika hyvin tämän hetken fiiliksiä.

Äänestä

mutta täytyy muistaa, et kaikkihan me ollaan lapsia oltu. Joku toinen on aikoinaan menettänyt meidän takia hermonsa varmaan useampaankin otteeseen.

Äänestä
  • on sitten semmonen, että aloittaa lauseen...eikä koskaan kuule sitä loppua. Siinä sitten odottelet ja olet kuulolla...että 'mitä?'

    Esimes tällä tavoin: -'Äiti'... Vastaan 'Mhhm' -'Kuule, mitä jos...'

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rusalka.rusalka kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=3VnDzAwOIvs

Tuntuuko välillä tältä? Lapset on NIIN ihania :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu