Olen vanhetessani tullut siihen tulokseen ettei miehiä kannata ottaa kamalan vakavasti. Sillä ei voita mitään. Menettää vain oman mielenrauhansa. Naisten kyselyt täällä palstalla osoittavat että moni nainen ottaa jutut aivan liian vakavasti ja käyttää aikaansa epäolennaiseen pohdiskeluun. Miksi helvetissä pohtia mitä mies ajattelee ja meinaa jne. Ei mies mitään ajattele. Miehestä näkee helposti pitääkö se susta vai ei. Kaiken voit kysyä ja ottaa puheeksi. Miksi ette ihmiset puhu? Ei se ole niin vakavaa. Mitä puhumisella häviää? Pelkäätkö mokaavasi? Pahemmin mokaat jos jaahaat asiaa johon et päässäsi voi selvyyttä saada. Olkaa itsekkäitä. Kyllä meille miehiä riittää. Jos yksi ei pidä avoimuudestasi on parempi löytää sellainen joka pitää. Ja loppujenlopuksi nainen on se joka suhdetta johtaa ja joka päätökset tekee. Nauttikaa vallastanne. Älkää alistuko ovimatoiksi.Kokemuksen rintaäänellä voin sanoa että suurin osa miehistä(hyvät miehet) ovat hulluina naisiin jotka tietää mitä haluavat.
Nuoren(noin 20v) naisen synti on nimenomaan miellyttäminen ja omien halujen unohtaminen. Onneksi tilanne muuttuu kun lähestytään kolmeakymppiä. Minunkin charmini vaan lisääntyy ja elämä on helppoa!
Nuoren(noin 20v) naisen synti on nimenomaan miellyttäminen ja omien halujen unohtaminen. Onneksi tilanne muuttuu kun lähestytään kolmeakymppiä. Minunkin charmini vaan lisääntyy ja elämä on helppoa!
Vastaukset 13
Vanhimmat
veit sanat suustani!
"avoimuudestasi on parempi löytää sellainen joka pitää. Ja loppujenlopuksi nainen on se joka suhdetta johtaa ja joka päätökset tekee."
Tussun alla olevan miehet kyllä tykkäävät olla naisen oikkujen ja komentojen varassa, mutta itselläni on aika erilainen seksuaalisuus verrattuna tyypilliseen keskivertoheteromieheen; minä kun en juokse naisten perässä. Eikä haittaa yhtään, vaikka tällä taktiikalla suurin osa naisista ohittaa minut juuri sen takia, etten mielistele ja alistu heidän valtansa alle. Olen komea, fiksu ja vientiä minulla olisi vaikka kuinka paljon, jos vain alistuisin naisen vallan alle pompoteltavaksi.
Olen sinkkuna vaikka koko ikäni, jos en löydä sellaista naista, joka haluaa suhteessa jakaa vallan tasan. En edes haluaisi käyttää sanaa valta, aivan kuin suhde olisi jokin taistelukenttä. Kuulostat todella lapselliselta, mutta niinhän suurin osa aikuisista(kin) ihmisistä on. :)
Uhoajien läpi näkee ja yhtä vietävissä he ovat =)
Valta on juuri sitä ettei mies edes tajua olevansa vietävissä. Kyse ei ole mistään oikuista vaan siitä että nainen sanoomitä haluaa. On avoin ja uskaltaa olla mitä on. Miehet rakastavat tätä ja tulevat mukaan! Uskaltavat olla itsekin avoimia. Samoin sängyssä, nainen joka uskaltaa pyytää saa kyllä.
myöntää sitä että heidän unelmamiehensä eivät ole tossukoita. Kukaan nainen ei ole tätä miestä tossuttanut eikä tule niin tekemään. Miksi? Siksi että naiset ovat suhteellisen heikkoja, ja heikkouttahan ei tueta, kuin ei lutkailuakaan. Mies ansaitsee parempaa.
tai jotkut heistä. Kaikki eivät ole päässeet ajattelussa tuolle tasolle vaan etsimällä etsivät vaikeita tapauksia joita sitten haluavat muuttaa. Haasteen hakemista? masokismia?
Eläimellisyys.
tehkään nyt naiset pikku hiljaa sitä asiaa, mitä tasa-arvo jutuissa hehkutatte...eli tasan mitä haluatte. siinä vaiheessa kun lopetatte äijältänne mielipide kyselyn peilin edessä "kulta miltä mä näytän"...niin olette saavutanut jotain.
ps. ei naisilla mitään valtaa ole
koet vallan erilailla kuin nainen. Naisella on valtaa, vähintään itseensä! Ja myös moneen moneen mieheen. Ehkä sinä kuulut näihin "hankaluuksiin".Pelkurit eivät uskalla myöntää naisen valtaa. Pelottavaahan se on ;)Joku muu saisi otteen sinusta!
Me naiset tehdään mitä halutaan-usko pois! Ja kaikille naisille miehen mielipide omasta ulkonäöstä ei ole kovin tärkeää. Siinä mielessä se on tärkeää että toista pitää sen verran miellyttää että saa seksiä. Mies "tekee työtä" silmäänsä miellyttävän naisen eteen.
Naiset voisivat myös oppia nauttimaan seksistä ilman huolia huomisesta. Tätä mies rakastaa myös. Mies ei rakasta naista joka harrastaa seksiä saadakseen miehen suhteeseen/miellyttääkseen miestä. Mies jää koukkuun naiseen joka haluaa seksiä itsensä ja oman himonsa takia. Ja siinä koukussa on nautinnollista pitää miestä.
siinä tahtoo käydä vain niin, kun mies huomaa naisen käyttävän seksiä välineenä ohjailla miestä. Hän joko alkaa käyttää naisen ns. palveluja hyväkseen, mutta menee peliin mukaan ja katsoo mitä nainen tällä kertaa haluaa, vedättäen naiselta näin itselleen lisää ns. palveluita.
Tai kuten itsellä, tunnetasoni naistani kohtaan aleni lähes nollaan, kun olin pitänyt aiemmin parisuhdettamme harvinaisen toimivana molemminpuolin, mutta se osoittautuikin vain hyväksikäytöksi.
palvelua koska tässä juuri haen sitä että nainen haluaa seksiä juuri siksi että häntä itseään haluttaa eikä siksi että miellyttäisi miestä. mukava pikku bonus on se että mieskin nauttii enemmän aidosti himokkaasta naisesta. Kyse ei ole hyväksikäytöstä vaan siitä että molemmat saa.
Seksi on niin upeaa että olisi viimeistä käyttää sitä kiristkseen tai pelkkään toisen miellyttämiseen.
pitäisi olla, mutta valitettavan usein se ei ole niin.
näin se ei useinkaan juuri ole :)
vai ymmärsinkö väärin?????