Missä ovat kaikki ihanaiset nörttinaiset? Näillä nettitreffipastoilla on vain viimeisenpäälle timmejä naisia, jotka pyörivät baanalla kaiken vapaa-aikansa. Irkkamaanko sitä pitää ruveta? Haluun löytää itselleni nörtin.
Missä nörttinaiset?
jarppis__^
101571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
määrittele näkemyksesi nörtistä :)
En kyllä tiedä minkälainen mielestäsi on nörtti mutta minä ainakin olen tietokoneen äärellä todellakin 24h päivässä, joskus jopa enemmän, pelaan, pelaan, pelaan ja hemmetti pelaan ja värkkään tietokoneen kanssa kaikkea, jopa syön tietokoneen ääressä, olen poissa tästä ainoastaan käydessäni vessassa tai kun käytän koiraa ulkona ja joskus on pakko jalotellaki hieman.
Sehän o tietokoneharrastajien foorumi. sinne pääsee plazalta.
kaikki reijät kokeiltu mutta rakkaudella lempattu uusia testiajoja varten.
mutta et taatusti ajattele niin, jos profiiliini törmäät. :)
Joo, itse olen juuri tällainen nörttinainen. Siis työkseni säädän palvelimia, koodaan jne. Mutta ei kukaan täysjärkinen mies kaipaa tällaista, jonka kaikki aika kuluu laitteisiin. Ja vaatimukset miehiä kohtaan ovat suuret. Siis puhutaan tietysti henkisistä ominaisuuksista.... Loppujen lopuksi, tällainen paatunut nörttinainen on aika tylsä otus ;)
Sitä vaan haahuilee ympäriinsä, touhuaa omien juttujensa parissa jne. Ja jutut on sitä luokkaa että huhhuh. Joo, puhun itsestäni. Olen ymmärrettävästi nörttinainen ja sinkku.
Miten kovat vaatimukset sulla on sitten miestä kohtaan? Millainen pitää olla?
Jos ne on inhimillisiä vaatimuksia niin joku vois vaikka huoliakin "paatuneen nörttinaisen". :)
Miehen tulee olla ihan tavallinen ihminen, mutta pitää omata aimo annos viisautta, älykkyyttäkin ja ymmärrystä olemassaoloa kohtaan. Kaikista tärkein elämänviisauden tuoja lienee oma innostus jotain asiaa - mitä se sitten ikinä lieneekin - kohtaan, jolloin mies osaa antaa tilaa itse kunkin luovuudelle. Ja jottei miehen kanssa tylsisty, on hänellä hyvä olla jokin tietty juttu, jonka vain hän osaa. Tällöin omaa miestä voi ihailla hänen osaamisensa/tietämisensä tähden. Tuo on mielestäni tärkeä piirre. Ihmissuhteet ovat tyhjän päällä, jos toisella ei ole oikein mitään annettavaa yksilönkehityksen kannalta toiselle.
susta ja musta ehkä jotain? Mäkin oon tällainen nörtti mutta sä olisit meistä varmaan se joka tietää enemmän vaikka mä en ole itsekään ihan eilisen teeren nörttejä. :)
ähkii joku panomies paska