Ripsarin pois pesu

Elikkä miten ripsivärin saa pestyä pois niin ettei silmän alueelle jää väriä?
4516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensin otat meikinpoistoainetta ja sillä sivelet ne silmät ja loppu hoituuki sitte vedellä ja saippualla. Ei se ton vaikeempaa oo. Jos ei ole meikinpoistonestettä niin runsaammin saippuaa. Ei ikinä jää ripsaria silmiin:)

Äänestä

Päivittäin käytän ns. vedenkestävää.. niissäkin eroja. Poistan kuiteskin: perussvoidetta/vaseliinia ripsiin, lähes samantien pumpulilla voi poistaa, mutta jos annat olla n. 10 miin. voit huuhtoa haalealla vedelllä..
Olen ostanut kalliita nimenomaan "itkunkin"kestävän ripsivärin poistoaineita..Risiiniöljykin tehokkaampaa..

Äänestä

sen silmämeikinpoistoaineella, ennen muun meikin poistamista puhdistusaineilla.

Äänestä

no vaikkapa ihan perus kosteusvoiteella onnistuu hyvin. esim apteekin aqualan L on hyvä siihen. Sitten vaan vedellä huuhtelet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:000 kirjoitti:

Elikkä miten ripsivärin saa pestyä pois niin ettei silmän alueelle jää väriä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu