Pitkät, vaiko puolipitkät hiukset

Hiukseni ovat juuri ja juuri lapaluiden alapuolelle. Ovatko ne kampaamon mittapuun mukaan pitkät, vai puolipitkät?
4746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yleensä kampaamot laskevat yli hartiapituiset hiukset pitkiksi.

Äänestä

Suurin osa kampaamoista luokittelee yli hartiamittaiset hiukset pitkiksi.

Äänestä

Jos kyse on värjäyshinnoista niin myös hiusten paksuus tietenkin vaikuttaa värin menekkiin. Lapaluiden alaosaan olevat hiukset lasketaan ihan varmasti pitkiksi. Muista varautua pitkien hiusten hinnan lisäksi mahdollisiin ylimääräisiin ainekuluihin jos hiuksesi ovat lisäksi myös tosi paksut.

Äänestä

...edes kasva yli tuon pituisiksi, vaikka kuinka kasvattaisi. Eli kyllä nuo sinun hiuksesi ovat ihan varmasti pitkät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kanalaan kirjoitti:

Hiukseni ovat juuri ja juuri lapaluiden alapuolelle. Ovatko ne kampaamon mittapuun mukaan pitkät, vai puolipitkät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu