Hmm...
Oon miettinyt, että miten voi pärjätä naismarkkinoilla, jos ei ole lihaksikas adonis eikä näe mitään luonnollista siinä, että lähestyy naista joku typerä repliikki tai taktiikka mielessä, vaan haluaa tilanteen lähtevän käyntiin "ikään kuin itsestään".
Jos on "tavallisen näköinen", lyhyt, luikku, mutta ei ruma, samalla kuitenkin aina tyylikkäästi pukeutuva ja naisten kanssa hyvin toimeen tuleva (ei siis mikään hissukka) ja pystyy viihdyttämään naista koko illan täysin luonnollisella, älyllisellä keskustelulla, mutta ei luota iskurepliikkeihin tai karismaan, niin mikä on paras tapa päästä naisen kanssa puheisiin?
Ongelmahan on siinä, että naisen lähestyminen on ongelma, kun ei haluaisi ryhtyä "iskemään", vaan haluaisi kaiken tapahtuvan "luonnollista" reittiä, omia vahvuuksia, eli tyylitajua, rentoutta ja keskustelutaitoa käyttäen. Pitäisi siis päästä "iholle" jotenkin luonnollisesti, eikä siten, että keinotekoisesti kävelee naisen luo ja alkaa iskeä.
Miten siis saada aikaan luonnollinen tilanne, jolloin on helppoa aloittaa keskustelu (sekä tietysti myös jatkaa sitä) aiheesta, josta on vielä jotain keskusteltavaakin...
Toinen ongelma on siinä, että ei jotenkin tunnu luonnolliselta mennä yksin baariin ja kaverit eivät ole baari-ihmisiä. En kuitenkaan haluaisi vaikuttaa säälittävältä tyrkyltä, vaan pitääkö vaikuttaa, että on joku "syy" mennä iltaa istumaan yksin. Ajatuksia?
Kun tuntuu, että on kahdenlaisia miehiä (toivottomat tapaukset unohtaen): miehekkäitä seksipetoja, joiden kanssa voi harrastaa yhden illan suhteita - ja älyllisiä, ei niin seksikkäitä unelmavävyjä. Miten jälkimmäinen voi saada namuja naisia yhdeksi illaksi?
Miten saada nainen koukkuun ihan iskemättä?
2
1592
Vastaukset
- naisen kannalta
Viimeisestä kappaleestasi paljastui asian mahdottomuus. Älyllinen unelmavävyn tuntuinen mies on jo niin arvokas saalis ettei fiksu nainen halua jättää sitä yhteen iltaan tähän kerran tutustuttuaan.
Naistenmies huomataan ulkonäkönsä tuoman vetovoiman turvin ja lähestyminen tapahtuu lähinnä seksuaalisessa mielessä heti alkuunsa, tuon älyllisen unelmavävyn kanssa pitää ensin tutustua ja sitten kun on tutustuttu ei asia todellakaan voi jäädä yhteen iltaan. - maaaaan 22
Tähän tarvitaan jotain muuta, kuin mitä itsellä on. Omalla kohdalla toiminut jokin normaalista poikkeava esine, joka on ollut mukana. Monesti juttu lähtenyt liikkeelle yhdella lauseella ja juttua riittänyt koko loppuillaksi. Puolihauskat esineet, esim. omallakohdalla nahkaruoska vyötärölle rullattuna. Huomio on taattu vaikka mikään ruma en toki ulkonäön puolesta ole. Luonne ja jutut korjaa loppu potin kotiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678