Petin miestäni, koska liitossamme on ongelmia ja halusin eron. Nyt kituuttelemme eteenpäin mutta mieheni huorittelee ja haukkuu minua jatkuvasti, rajoittaa menemisiäni ja uhkailee. Pitääkö minun sietää kaikki, koska minä petin?
Mitä kaikkea pitää sietää?
8
1619
Vastaukset
- The Rat
Jos haluat eron, eroa, älä ala pettämään. Hankaloitat vain asemaasi (et voikaan erota hyvällä omallatunnolla).
Jos haluat vielä eron, eroa. Keskustele nyt miehesi kanssa ensin.
Jos haluat jatkaa, yritä keskustella miehesi kanssa.
Siis: keskustele. Jos ei auta, keskustele lisää. Ja mieti mitä haluat. - Nainen vain
Petit, halusit eroa ja vielä olet miehen haukuttavana ja ihmettelet miksi rajoittaa menemisiäsi.
Tee asian eteen jotain ja eroa oikeasti, äläkä vain halua. - ymmärtänyt ihan kaikkea
Halusit eron, mutta nyt kituuttelette. Kyselet mitä pitää kestää. No joo, sinä kävit vieraissa, nait toista miestä. Sitä kyllä ihan yleisesti kutsutaan huoraamiseksi, joten mistä olet nyt noin sydämistynyt? Samoin pelehtiminen vieraan äijän kanssa on omiaan horjuttamaan luottamustasi miehesi silmissä eli hän on epäluuloinen ja vahtii.
Ehkä sun pitäis nyt ihan aluksi päättää haluatko jatkaa vai erota. Jos haluat jatkaa, on parempi katsoa tapahtunutta rehellisesti, yrittää pyytää anteeksiantoa ja alkaa rakentaa sitä luottokelpoisuuttasi. Voi olla, ettei miehesi pääse koskaan tämän asian yli ja silloin kai ero on ainoa vaihtoehto. - pitäisi..
Kenen se pitäisi tietää muiden kuin sinun itsesi, kuinka paljon haluat sietää!! Eihän sitä kukaan muu voi määritellä. Kyllä sinun on se aivan itse päätettävä. Minä en viitsisi kovin kummia huoritteluja kuunnella, mutta sinä olet sinä, ja tiedät mitä kestät ja mitä et.
- petetty ja jätetty
Ilmeisesti odotit että miehesi pistää sinut pihalle ja hakee eron koska olet pettänyt. Ja kun niin ei ole tapahtanut, niin sinäkään et tee mitään eron hyväksi.
Sinä siedät sen verran minkä haluat sietää. Itsestäsihän se on kiinni. Jos haluat olla haukuttavana, niin siitä vaan. - pitää sietää
kun kerran petit miestäsi. Laitapa itsesi miehesi tilalle mitä jos mies olis pettänyt sinua. Aivan samoin olisit itse nalkuttanut ja huoripukiksi haukkunut.
- sinnetänne
en ymmärrä miksi jäit miehesi luo. ei tilanne ainakaan parantunut. ei sillä ole enään väliä kuka petti - tässä tapauksessa sinä - kahdenkeskinen luottamuksenne on mennyt. olisi parasta kun pakkaisit kamasi ja lähtisit. särjet vain omaa itsetuntoasi ja miehesi ei koskaan lopeta. hän olisi sen jo tehnyt jos aikookaan. nöyryyttämisesi ei lopu koskaan - se on varmaa. ota kamasi ja lähde.
- ?????
Miten niin pitääkö sinun sietää? Sinähän siinä nyt olet ollut tieten tahtoen liikkeellä pettäjänä, koska halusit eron. Älä siedä. Lähde pois. Olet päässyt tavoitteeseesi.
(Vai olisko sittenkin niin, että halusit toiminnallasi "herätellä" miestäsi, jotta tämä huomaisi arvosi ja alkaisi rakastaa sinua paremmin? Niin ei käynytkään. Sait huorittelua - syystä kyllä. Nyt olet pettynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809