melkein nudehuulet

eiofjeoifjrog

miten saisin melkein nudehuulet, ei ihan ihonväriset kuitenkaan, mutta vaaleammat? saa olla kevyesti vaikka vaaleanpunaiseen vivahtavat. mulla on nimittäin luonnostaan tosi punaiset huulet ja joudun käyttää päivittäin huulirasvaa, joten mikään meikkivoide puuteri -yhdistelmä ei onnistu. enkä käytä huulipunaa. joten oisko mitään huulikiiltoo, joka KOSTEUTTAA ja VAALENTAA huulia? minkälaisia noi lancomen juicy tubesit on :) ja mielellään sit sellanen huulikiilto, joka ei oo kauheen tahmee ja menee suudellessakin =)

2

461

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiiuskainen

      Jos et halua tahmeaa kiiltoa, niin jätä Lancome väliin:)) Se on todella tahmeaa, mut siksipä pysyykin muita kiiltoja paremmin. Kokeile Max Factorilta kiiltoja, siellä on muutama vaalea sävy ja noi kiillot tuntuu ihanan kevyiltä huulilla! MF:lla on myös hoitavaa, huulirasvamaista tuubikiiltoa. Muita kokeilemisen arvoisia Lumene (on tosin tahmeaa sekin)ja Isadora. Myös Oriflamella on vaaleita sävyjä.

    • huulimuuli

      kokeile avonin nudehuulipunaa. tarpeeksi pigmenttiä peittämään huulten omaa väriä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4572
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3393
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2380
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      39
      1418
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1343
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1196
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      978
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe