Uusia ystäviä!

Pilvi....

Joopa joo... uusia ystäviä tällä palstalla on moni hakevinaan mutta sitten kun heille vastaan, niin korkeintaan yksi meili tulee näiltä hakijoita takaisin. Sit ei mitään! Feikkejä riittää!Ei näille kannata vastata. Tiedoksi vain kaikille, jotka hakevat täältä uusia ystäviä ja kavereita.

5

650

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maijuska87

      Saatat silti kyllä olla osittain oikeassakin. Olet ilmeisesti pettynyt ja katkeroitunut, kun joku ei ole sinulle syystä tai toisesta vastannut.
      Itselläni on pelkästään hyviä kokemuksia, olen löytänyt tämän palstan kautta monta hyvää ystävää, osa on jäänyt meilikavereiksi, mutta osasta on tullut myös oikeita "liveystäviä".
      Tuntuu vähän kohtuuttomalta mollata surutta koko palstaa ja siellä imoittelevia ihmisiä.
      Oletko varma, ettei syytä ole sinussa itsessäsi, jos sinulle ei ole vastailtu?

      • Pilvi....

        Saattaa sitä varmaan minussakin olla vikaa. Sitä on vaikeaa tietää mitä sen toisen osapuolen päässä liikkuu, kun hän ei siihen meiliin vastaa. Varmaan liikaa hymiöitä viestissä tai väärät harrastukset. :)
        En mollaa tietenkään kaikkia, mutta aika negatiivinen kuva tästä palstasta on minulle jäänyt.


    • oikeassa

      ei kukaan ota tosissaan(on tietysti poikkeuksiakin varmaan) toivottavasti edes joku on löytänyt ystävän täältä,onnea hänelle:)

    • on onnistanut

      kerran ja olen saanut mukavan kaverin tältä palstalta. Eli väitteesi ei pidä täysin paikkansa. Olen myös vastannut ilmoituksiin ja huomannut takaisin saamaani viestiä lukiessani, että esim. vastapuolen ajattelutapa, kiinnostuksen kohteet tai asuinpaikkakunta ovat melkoisen kaukana omistani. Silloin olen sen rehellisesti ja hyvin asiallisesti hänelle ilmoittanut, ettei ehkä kannata jatkaa pidemmälle ja toivotan hänelle hyvää jatkoa.
      Valitettavasti ystävänhakuilmoitukset ovat usein hyvin nopeasti sekä lyhyesti laadittuja. Vasta seuraavien viestien jälkeen alkaa saamaan parempaa kokonaiskuvaa kaveriehdokkaasta. Silloin usein voi käydä niin, ettei "kemiat" sitten kohtaakaan, mikä tietysti on valitettavaa.

      Eli kannattaa miettiä tarkempaan sitä omaa aloitusviestiä ja laittaa siihen harrastuksistaan, mielenkiinnonkohteistaan, sekä millaista ystävää on hakemassa. Mukaan tietysti ikätoive ja asuinpaikkakunta/-seutu.

    • huomannut

      olen useammalle vastannut eipä ole mitään kuulunut. Turha kai sitten on vastailla tyhjyyteen =(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      124
      5211
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3688
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1594
    5. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1588
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1481
    8. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      31
      1411
    9. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1312
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1293
    Aihe