Olin pitkään yksin ja nyt tapahtui hetkessä valtava muutos. Ensin olin tyytyväinen, romantiikkaa ehkä tiedossa. Mutta nyt haluaisi neljä miestä pitää yhteyttä ja tavata. En tiedä mitä tehdä, onko normaalia että tapaan heistä jokaisen ja sitten mietin,synkkasiko ja mitä jatkossa. Tietenkään asia ei ole minun vallassani, mutta siinä mielessä kyllä että kolme heistä on jokainen ihania omalla tavallaan ja en haluaisi leikkiä ja kuitenkin löytää ehkä oman ihmiseni. Apua! Kertokaa,mitä mieltä olette?!
Olen 4 miehen ahdingossa
10
1033
Vastaukset
- vain
Mieti kuka heistä kaikista on kaikkein kiinnostavin, ja kokeile tuleeko jutusta mitään. Älä ainakaan kaikkia tapaile, tai kokeile yhtä ja jos ei synkkaa, siirry seuraavaan, ellet halua huoran mainetta.
- mietintämyssy päässä
jos käyn elokuvissa tai jotain että edes hiukan tietäisin minkälainen ihminen on?
- ole-
mietintämyssy päässä kirjoitti:
jos käyn elokuvissa tai jotain että edes hiukan tietäisin minkälainen ihminen on?
Sitäpaitsi ei tänäpäivänä huoran mainetta mistään saa. Seurustele ihan kaikessa rauhassa vaan.
Jätä katellisten panettelut ihan omaan arvoonsa. - outoa
Miten voi saada huoran maineen, jos ei mene sänkyyn yhdenkään deitin kanssa, vaikka niitä olisi viisikin jonossa yhtäaikaa.Ei pidä ottaa ensimmäistä, vaan tutustua mahdollisimman moneen ja funtsata sitten, kenestä olisi vakavampaan suhteeseen.
- Aimo Rapula
On vaihtanu ukkoa niinku sukkia 7 vuotta tapahtuneen avioeron jälkeen. Äijä vaihtuu monta kertaa vuodessa, voi olla että jopa muutaman kk:n välein. Onko se normaalia? No ei. Itse olin joku välivaihe hänen kokoelmassaan. Kyllähän exällä tietty maine onkin täällä meilläpäin...
- Joosua Joutomies
ole- kirjoitti:
Sitäpaitsi ei tänäpäivänä huoran mainetta mistään saa. Seurustele ihan kaikessa rauhassa vaan.
Jätä katellisten panettelut ihan omaan arvoonsa.Ei välttämättä huoran mainetta mutta ainakin miestennielijän...
- .......
tavata ne miehet ja puntaroida kuka niistä sit olis sopiva ja mitä mieltä mies on sinusta,kunhan et sentään hameen alle jokaista laske.
- mietintämyssy päässä
mutta sekin tuntuu kovalta. Huokaus.
- elämä satuttaa
mietintämyssy päässä kirjoitti:
mutta sekin tuntuu kovalta. Huokaus.
täysin!
Itse olen 3 miehen loukossa. 1 = lapseni isä,2= mies,jota en itselleni saa,mutta rakastan häntä täysillä.Se tieto,etten häntä saa,pakottaa mut katsomaan muitakin.Hänet haluaisin edes hetkeksi,vaikka vaan sänkyyn...;o)Aah!
3= aluillaan oleva juttu,josta en tiiä mitä seuraa..
Kamalaa tää joka tapauksessa on,varsinkin,kun en itse edes tiiä mitä haluan.
Mä haluaisin vaikka kaikki nää miehet,mutta kaikkea ei voi saada.Jos en pian päätä,niin mulla ei ole yhtäkään miestä.
- kiribati
deittaile, tutustu (ja mene vaikka sänkyynkin, jos siltä tuntuu) - pääasia, että olet heille rehellinen. Eli älä lupaa kenellekään enempää kuin mihin olet tällä hetkellä valmis, ja jos asia nousee esille niin kerro avoimesti tapailevasi tällä hetkellä muitakin. Ota myös huomioon se, että joku/jotkut heistä saattavat tehdä itse päätöksen lopettaa tutustumisen sikseen, kun kuulevat että haluat tapailla muitakin. Sekin sinun on hyväksyttävä.
En itse haluaisi olla kakkonen tai varanumero. Jos joku mies ilmoittaisi, että hän nyt haluaa katsoa tuleeko jutusta jotain Tiinan kanssa, ja sitten kuukauden kuluttua ilmoittaisi että "ei tullut, joten voisimmeko me alkaa tapailla", niin sanoisin kyllä hänelle, että juna meni jo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323173Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732104Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371795Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241687- 1201665
- 1381345
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1001157Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!47995Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29927