Tiukkoja paitoja

Buddy

Mistä saa tiukkoja, ihonmyötäsiä paitoja? En tarkoita nyt mitään urheiluvaatteita, vaan enemmänkin sellaisia "baaripaitoja", joiden kangas on puuvillaa ja lycraa. Eipä ole sattunut kaupoissa silmiin, vaikka kyllä niitä ihmisten päällä näkee.

8

1778

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fmiles

      Itse olen ostanut aluspaitani mistä tahansa vaateketjun myymälästä. Esimerkiksi Selectedin aluspaita on puuvillaa ja lycraa, hinta on 12,90.

      En kyllä ymmärrä, miksi kuitenkin aluspaidaksi tarkoitettu vaatekappale pitäisi laittaa päälle baariin mentäessä. Eikö baaripukeutuminen ole ollut lähinnä jotain kauluspaita-linjaa ja sitten viileämmällä ilmalla bleisereitä tai rentoja päällystakkeja. En minäkään pidä hellepäivänä päällimmäisenä vaatteena alusboksereita, jos säänmukainen vaatetus vaatii lyhyet lahkeet.

      T-paitoja nyt näkyvät pitävän lähinnä jotkut hiphop-tyylistä pukeutumista harrastavat, jos t-paidalla ei sitten tarkoiteta pikee-puuvillaista lyhythihaista kauluspooloa (esim. Lacoste).

      • bozzy90

        Bossilta löytyy hyviä ja mukavia ihonmyötäisiä paitoja. Hinta haarukka on n. 50-100e. Suosittelen, todella laadukkaita ovat.


      • penaa ja haukkaa
        bozzy90 kirjoitti:

        Bossilta löytyy hyviä ja mukavia ihonmyötäisiä paitoja. Hinta haarukka on n. 50-100e. Suosittelen, todella laadukkaita ovat.

        ...sitten ennen baariin menoa.


      • La famiglia
        penaa ja haukkaa kirjoitti:

        ...sitten ennen baariin menoa.

        niinkuin diskobodarit? Muista ostaa valkoiset housut ja jay-z aurinkolasit vielä. Ja geelillä tukka taakse. Ja muista, sinä olet Bronxista kotoisin.


    • vikkers

      mä tiiän mitä tarkotat..ei tässä mistään aluspaidoista oo kysymys, vaan ihan sellasist siisteistä teepaidoista, jotka ei tosiaan oo sellasia lepattavia purjeita =D Suosittelen kyl jack@jonesia, ite oon kyllä sieltä löytäny hyviä t-paitoja kuhan vähä sovittelee erilaisii. ja ei oo kalliita.. sitte dieselillä oon nähny sellasii tosi siistei, mutta oli kyl pirun kalliita..mutta laatuhan maksaa seo selvä =) vaikka ei noissa jack@jonesin paidoissakaan valittamista oo ollu

      • vikkers

        heheh siis jack&jonesia meinasin, kirjotusviba =D mutta tajusit varmasti..


    • tiukanmallisia
    • täältä:

      www.pahabill.fi

      Oikeesti tosi hyvä valikoima tuolla ja itellä ainaki muutama Gsus t-paita ollu tosi hyviä ja ne on ainaki sellasia sopivan tiukkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      11
      4056
    2. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      142
      3597
    3. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      92
      2243
    4. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      142
      1893
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      132
      1866
    6. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      37
      1799
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1506
    8. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1415
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1216
    10. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      164
      1165
    Aihe