mä vaan sitä et mistä noita ns. lävistysneuloja saa kun kävin kaupungin jokaisessa apteekissa kysymmässä eikä myyneet, johtuko sitten siitä että sanoin laittavani korva korun. :DD
mitäs niille apteekin neideille pitäs sanoa että sais sen neulan prkl. (:
Lävistysneulasta
8
1072
Vastaukset
- deathangel85
avomieheni osti myös korviksia varten ja sanoi apteekkitädille tekevänsä pienoismalleja joihin tarvitsee liimausta varten neuloja testaappa!=)
- Kissus
Olen ostanut lävistysneuloja, siis niitä jotka on ihan oikeita lävistysneuloja, ei mitään apteekin perusinjektioneuloja, huuto.netistä. Siellä on ainakin yksi kauppias joka kauppaa neljää eri peruskokoa. Käy katsomassa. Löytyvät täältä:
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?status=N&seller=mkk1&bidder=&tits=NEULA&location=&cat=%&lcat=X&start=0&num=50&index=s
Kannattaa muuten harkita myös pihtien hankkimista. Lävistäminen niiden kanssa on paljon helpompaa ja turvallisempaa. Sama kauppias näyttäisi myyvän ainakin yhtä peruspihtimallia:
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?status=N&seller=mkk1&bidder=&tits=pihdit&location=&cat=%&lcat=X&start=0&num=50&index=s - alaikäisille
Kissus kirjoitti:
Olen ostanut lävistysneuloja, siis niitä jotka on ihan oikeita lävistysneuloja, ei mitään apteekin perusinjektioneuloja, huuto.netistä. Siellä on ainakin yksi kauppias joka kauppaa neljää eri peruskokoa. Käy katsomassa. Löytyvät täältä:
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?status=N&seller=mkk1&bidder=&tits=NEULA&location=&cat=%&lcat=X&start=0&num=50&index=s
Kannattaa muuten harkita myös pihtien hankkimista. Lävistäminen niiden kanssa on paljon helpompaa ja turvallisempaa. Sama kauppias näyttäisi myyvän ainakin yhtä peruspihtimallia:
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?status=N&seller=mkk1&bidder=&tits=pihdit&location=&cat=%&lcat=X&start=0&num=50&index=sNiitä EI MYYDÄ ALLE 18- VUOTIAILLE.
Lukeehan se jo tossa huuto.netin sivuillakin. - lävistysneula
alaikäisille kirjoitti:
Niitä EI MYYDÄ ALLE 18- VUOTIAILLE.
Lukeehan se jo tossa huuto.netin sivuillakin....mutta en voinut tietää sinun olevan alle 18-vuotias.
- mirkkunen
todellakaan apteekissa ei myydä lävistysneuloja!apteekista saatavat neulat (joita jotku tiedottomat saattaa sanoa lävistysneuloiksi) eivät ole lävistysten tekemistä varten! suosittelen että jätät homman ammattilaiselle!
- injektioneuloja
Apteekin neulat on injektioneuloja, periaatteessa samanlaisia millä lävistysliikkeissä tehdään, mutta kumminkin hieman erilaisia.
Voi olla, että niitä ei joka paikassa myydä, muuta kuin alkuperäiseen tarkoitukseen, eli suonensisäisen lääkityksen antamiseen ja injektioiden hoitamiseen. - psychosis
injektioneuloja kirjoitti:
Apteekin neulat on injektioneuloja, periaatteessa samanlaisia millä lävistysliikkeissä tehdään, mutta kumminkin hieman erilaisia.
Voi olla, että niitä ei joka paikassa myydä, muuta kuin alkuperäiseen tarkoitukseen, eli suonensisäisen lääkityksen antamiseen ja injektioiden hoitamiseen.Injektioneuloja saa apteekista kun pyytää, mutta kannattaa varmistaa että antavat oikeanlaisia mikäli itse on lävistystä tekemässä. En suosittele kuitenkaan näitä apteekin neuloja, kuten aiemmin todettu ne eivät siihen tarkoitukseen ole oikeita...
Kunnon lävistysneuloja myy jotkut lävistyskoruja myyvät liikkeet, Oulussa ainakin Romeo & Julia. Myyjältä kun kysyy niin siellä kyllä tietävät neuvoa.
- ..ostin
apteekista. Menin kysymään myydäänkö heillä jotain neuloja jolla itse voisi tehdä korvalävistyksen? Oikeasti olin tekemässä napalävistystä. He myivät minulle paksuimman neulan jonka hinta oli huikeat 35 snt!
..ja nyt roikkuukin sitten apteekin injuktioneulalla tehty napalävistys navassa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614283Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653487Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541817Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251707Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981443Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133950Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235863en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115852Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18849