Hei kaikille, olen tässä itsekseni paininut erilaisten ajatusten kanssa, ja haluaisin kuulla teiltä muilta mielipiteitänne. Elikkä minusta tuntuu nykyään aika usein siltä, että poikaystäväni ei ole aivan täysillä mukana meidän suhteessa, tai että hänellä olisi jotain vipinää ehkä jonkun toisen tytön kanssa. Se miksi epäilen näitä asioita, on hänen käytöksensä: Jää nykyään paljon työpaikkansa firman kämpille yöksi, kun tekee kuulemma pitkää päivää ja on aikainen herätys.(jää ehkä noin jokatoinen yö) mutta on kyllä viikonloppuyöt luonani.Toinen asia on tämä kännykkä: tiedän kyllä, etten saisi sitä katsoa,mutta kun epäilyttää niin minkäs teet.Elikkä olen salaa muutamia kertoja katsonut, ja siellä on todella paljon toisien neitojen numeroita, ja tekstareita on tullut paljon muilta ja hän oli myös itse viestitellyt paljon toisille tytöille,sellaisia missä oli silmänisku lopussa. Asia vaivasi minua sen verran, että tunnustin tutkineeni hänen puhelintaan.Hän sanoi että ne ovat vain hänen kavereitaan,ja että ei enää halua että tutkin hänen puhelintaan.Kysyin, että miksi en ole tavannut näitä naisia, jos ovat vain kavereita, ja että voisiko hän esitellä minulle näitä ystäviä, niin sanoi vain ettei itsekään tunne minun miespuolisia ystäviäni.(joille en edes tekstaa enkä soittele..)noh, meni hieman aikaa, ja taas epäilytti.En voinut sitten olla katsomatta hänen puhelinta,vaikka olin luvannut etten katso, koska epäilys tuntui pahalta. Otin puhelimen käteen, lukeakseni viestit, mutta yllätyksekseni puhelin kysyi suojakoodia,eli en enää voinut tarkistaa tilannetta. Tulin surulliseksi, sillä aloin miettiä mitä niin salaista siellä on, että tarvitsee oikein suojakoodin.. No, en sanonut mitään vähään aikaan, mutta sitten epäilys painoi mieltä joka päivä, enkä kestänyt enää. Kerroin kuinka puhelimen salailu tuntui pahalta, ja että en voi olla sellaisen miehen kanssa, joka salaa minulta asioita. Sanoin että salailu loppuu tai meillä on kaikki ohi.. Sen jälkeen hän kertoi minulle mikä se suojakoodi on.Oloni tuntui helpottuneelta aluksi. Sen jälkeen, kun olen itsekseni katsonut puhelinta suojakoodilla, viestit on aina tyhjennetty,tai sitten siellä on yksi viesti joltakin sen kaverilta,ja olen huomannut että poistaa puhelutietojakin.. kyllä tämä minusta vähän haiskahtaa, entä teistä? hän ei ole myöskään yhtään mustasukkainen, saisin hillua vaikka alasti baarissa eikä häntä haittaisi yhtään.Mutta sanoo että rakastaa, ja seksi luistaa hyvin ja seura tuntuu muuten kelpaavan. Ja aika hyvin olen saanut olla kyllä mukana paikoissa, kuten hänen kavereillaan ja baareissa.. mutta tuo puhelin juttu.. mitä mieltä olette?
pettääkö mies vai ei?
8
1618
Vastaukset
- että.......
pettää sinua. Kyllä tuo nyt niin oudolta salailulta vaikuttaa.
- Aimo Rapula
Vaikuttaa että pettää. Puhukaa! Ei saa salailla, täytyy puhua asioista!
- ----
Poikaystäväsi ei tosiaankaan ole suhteessanne täysillä mukana. Jos puhelutietoja poistetaan, hänellä on juttuja, joita ei halua sinun tietävän.
- petetty
Pettää ihan selvästi! Ei ole tuollaisella käytöksellä miehellä puhtaat jauhot pussissa. Ensimmäinen selvä merkki aina näissä pettämis jutuissa on juuri tuo kännykän käyttö miehellä, tai lähinnä muuttunut käyttö. Moni mies jää nykyään just kännykkä viestien ja puhelujen vuoksi kiinni!!! Ei muuta ku kaikki kanssasisaret jotka yhtään epäilette miehiänne, vahtikaa vaan miehen kännykkää ja vilaskaa joskus mitä sieltä löytyy. Ja jos mies pitää kännyä äänettömänä se on selvä juttu jo silloin!
- vanhempi nainen
Ei voi olla epäuskoisempaa sakkia täällä kuin mitä nuo sinulle jo vastanneet.
Luulen että puolisosi poistaa ylimääräiset viestit/puhelut yms. puhelimestaan juuri siksi että epäilet niitä. Saattaisit ns. tyhjästä kehittää riitaa.
Tuohan on päivänselvä juttu..- joo..
..joskus joo noinkin voi olla --itse silloin tällöin poistan viestejä, kun en halua aiheuttaa turhaa mielikuvituksen aiheuttamaa läikkymistä.. syytä ei ole, mutta ystäväpiirini on laaja ja muulla tavalla "intiimi"..kyse ei kuitenkaan ole seksistä tai erotiikasta..
- adgk
paskiainen heti. Heti.
- olen suojannut
oman nokialaiseni tuolla ns. "somalikoodilla", koska joudun työni vuoksi kulkemaan Kaisaniemen puiston läpi illalla. Siinä yksi selitys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614206Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653435Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541792Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251657Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971424Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132925Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235856en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115828Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17797