Kertokaas minkälainen nainen ei kiinnosta.
Itse kartan yksinhuoltajia,lihavia sekä lyhyitä naisia.Sekä tietysti näitä vain peruskoulun käyneitä. Ikärajoitus on 40 vuotta ja sen yli menevät saavat toistaiseksi olla rauhassa.
Itse kartan yksinhuoltajia,lihavia sekä lyhyitä naisia.Sekä tietysti näitä vain peruskoulun käyneitä. Ikärajoitus on 40 vuotta ja sen yli menevät saavat toistaiseksi olla rauhassa.
Vastaukset 20
Vanhimmat
muuten olisi sulle täydellinen?
Mikä on lyhyyden alaraja????
paksu,likinäköinen,lyhyenläntä,isotissinen imijä......
se on eri asia:):):)
Mutta muuten lihavat ja 40 vuotta täyttäneet naiset ovat kaatopaikkakamaa.
Joopajoo..miehet kuvittelevat itsestään liikoja.Olen käynyt muutamilla treffeillä,ja lähes poikkeuksetta miehet jotka kertovat olevansa liikunnallisia sekä nuorekkaita,ovatkin pallomahaisia ja tupakoivia.Normaalin vartalon omaavia on harmittavan vähän.Nelikymppiset miehet näyttävät lähes viiskymppisiltä....joten...Mutta onneksi on joitakin jotka ovat sinut ikänsä kanssa ja hoitavat vielä itseään...turha kuvitella että naiset hakevat ikäistään 10 vuotta vanhempia...harvoin.
ja liikunnallisuus ole toistensa pois sulkevia asioita. Pienellä kaljavattallakin voi liikkua monenlaista. Ihmeellisiä naiset valittaa. Jopa huipputasolla on läskikasoja urheilemassa, vrt. kuulantyöntäjät ja moukarinheittäjät.
Itse dissaan:
-kodinsisustajat = hankkivat kaikkea krääsää hyllyihin pölyttymään, kertakäyttökulttuurin, pinnallisuuden ja kerskakuluttamisen airuita, hyvä sisustus on ajaton ja kestää min 25v.
-sporttiset = kulkevat kaupassa, kaduilla ja joka paikassa verkkareissa ja/tai lenkkareissa, urheiluvaatteet kuuluu pururadalle
-kuvallisia profiileja vaativat, ja monta kuvaa profiilissa pitävät = pinnallisia hedonisteja, jotka nauttivat vain ulkomuotonsa kehumisesta
-lähes kaikki, jotka laittavat ihannemiehen ominaisuuksiin pituusvaatimuksia = itse olen pätkä mies, enkä viitsi tutustua naisiin, joilla on itsetunto-ongelmia pituuden suhteen
-usein on dissauksen perusteena myös esteettisistä ja visuaalisista asioista kiinnostuneet = useimmiten kosmetologeja tms. kauneusalan työntekijöitä (taiteilijat on eri asia)
-extreem-lajien harrastajat, tytöt jotka käy Alpeilla, pohjoisnavalla, sukeltamassa, kiipeilemässä yms. = eliniän ennuste lyhyt, jalka kipsissä joka vuosi, joutuu ajoittain lumivyöryihin yms. Perheen perustamisen ja elämän jatkamisen kannalta katastrofi-ihminen.
-naiset, jotka ei tykkää liikenteessä hidastelijoista = kts. edellinen (tälläisiäkin olen profiileissa nähnyt)
-porvarit, oikeistolaiset = harmillisen harvoin ihmiset kirjoittaa profiiliinsa poliittisesta elämänkatsomuksesta, nämä joudun hylkäämään viimeistään silloin kun totuus paljastuu
-itseäni vanhemmat naiset = liian vanhoja lasten tekoon
-trendikkäästi pukeutuvat = ostavat vaatteensa henkkamaukasta, ja pukeutuvat niinkuin kaikki muutkin
-kaikki tytöt, jotka yhdellä sanallakin tai jollain kiertoilmaisulla viittaavat ulkonäkövaatimuksiin, esim. "katseen kestävä" tai "filmaattinen"
Aika vaativa olen, mutta pitää ollakin.
KYLLÄ SULLAKIN ON LUULOT ILMEISESTI ITSESTÄSI OOTPA OTTANUT HIENON NIMENKIN MUISTA KUN OLET YLI 40 V JA NUORET TYTÖT SANOO SINUA KAATOPAIKKAAN VIETÄVÄKSI NIIN MUISTA VUOSI 2007 MITÄ TULI KIRJOITETTUA VOI SUA REPPANAA
James Bondin, henkistä kasvua odotellessa....
Se on tämä luonnonlaki ja se koskee meitä kaikkia niin sinua ja minua, ikävä kyllä mutta 40-vuotias nainen on pelinsä pelannut.
Tämä on fakta eikä sille voi kukaan mitään.
Koita kestää nämä elämän tosi asiat ja taisin muuten sohaista oikein ampiaispesään.
Ps. Miehen arvo senkun vaan nousee eikä kukaan tai mikään voi sille mitään. Ne miehet jotka pysyvät hengissä ja ovat terveitä,pärjäävät aina vain paremmin,riippumatta siitä mitä mieltä jotkut naiset asiasta ovat.
t.JB
hamaan tuomiopäivään saakka.
"Se on tämä luonnonlaki ja se koskee meitä kaikkia niin sinua ja minua, ikävä kyllä mutta 40-vuotias nainen on pelinsä pelannut.
Tämä on fakta eikä sille voi kukaan mitään".
Oi-joi...täytän kohta 40v. Voisiko herra Bond kertoa ystävälisesti mitä minun pitää syntymäpäivieni jälkeen tehdä??? Ranteet auki tai jotain?
Todennäköisesti joudut elämään ilman miesseuraa,ainakaan sellaista viriiliä.Lisäksi voit tietysti saada jonkun yli 50 tai 60 vuotiaan miehen retaleen,tosin jos hyvä tuuri vain sinulle käy. Siis tyydy kohtaloosi vaikka se on kova ja julma.
Tässä on pakko laittaa pikkuinen viesti. Olen sitä kaatopaikkakamaa eli 40v. Mutta minun ongelmani on se kun olen liikenteessä niin kaikki "kakarat" juoksee perässä, kun näytän niin nuorelta, vaikka olen kolmen lapsen yksinhuoltaja tai niinkuin nykyaikana sanotaan sinkkuäiti... Mihinkähän rakoon minut sitten pitäisi luokitella..... =)
Jos olisin edes puolet nuorempi, niin pyytäisin sinua treffeille välitömästi.
jos nainen on lihava, viettää vapaa-ajat baareissa turvat täynnä, ei harrasta liikuntaa, pieniä lapsia yli yksi, ei pitkiä suhteita koskaan ja sitoutumiskammoinen niiku niin moni tuntuu nykyään olevan.
... mutta tällä lyhyellä, lihavalla nelikymppisellä naisella on vientiä enemmän kuin kotitarpeiksi. kelpaisi nuorille ja vanhoille.
ei herätä minkäänlaisia emootioita
Minä olen juuri tuollaiset määreet täyttävä:yksinhuoltaja, aika lyhyt ja vielä pyöreäkin sekä reilusti yli 40. Koulutus tosin on hiukan peruskoulua korkeampi :), jääköön kuitenkin mainitsematta kuinka korkea ;).
Olen kuitenkin tyytyväinen itseeni ja näyttää, että näistä "vioistani" huolimatta kelpaan jopa monta vuotta itseäni nuoremmille miehille. Tällä hetkellä olen seurustellut onnellisesti yli kolme vuotta itseäni nuoremman miehen kanssa. Ja pari muuta miestä odottelisi, että seurusteluni loppuisi! Tasaiseen tahtiin kyselevät välillä tilannetta. Hupaisaa, eikö totta?
Mutta nämä asiathan ovatkin aika ihmeellisiä. Uskon, ettei minuakaan kiinnostaisi kaltaisesi, aika pinnalisesti ihmisiä mittaava ihminen. Vaikka olisit kuinka komea tai muuta. Joten en pety ollenkaan, vaikka et minuun vilkaisisikaan vastaan tullessa :).
Iloista loppukesää kaikille, mitoista ja painoista riippumatta!
Jo on miehillä vaatimukset! Oikein listoja tehdään. Mutta tiedättekös mitä, täällä netissä te niitä listojanne teette vielä pitkään. Tuollaiset tyypit selittelevät näillä palstoilla tuomiopäivään asti samalla kun fiksut vievät naiset.
nippu vaatimuksia ja tukku määritelmiä miehelle ja suhteelle.
Turn-off sanoja ovat laadukas, tasokas, tosimies ja sen semmoiset.
Ei jaksa kiinnostaa, jos alusta asti täytyy yrittää täyttää jotain... mutta jos naisen profiilista tulee semmoinen olo, että sen kanssa voisi olla rennolla tavalla mukavaa, se kiinnostaa. Ja semmosen olen löytänytkin, ihan täältä s24:stä.
Mitä vikaa vain peruskoulun käyneissä on? Itse olen kyllä korkeakoulun käynyt, enkä ole vielä huomannut, että koulutustaso mitenkään olisi suhteessa älykkyyteen, eikä varsinkaan fiksuuteen, hienommin sanottuna viisauteen? En siis tunne itseäni erikoisen fiksuksi koulutukseni takia, enkä koe ketään huonommaksi, jos hänellä on vähemmän koulutusta. Voisikohan nämä olla niitä syitä, miksi jotkut löytää ja jotkut ei?
Olipa yllätys kaverilleni (business mies) joka etsi vain korkeasti koulutettuja naisia (vastasi kuitenkin minulle) ...ja kuinka siinä sitten kävikään...heitettyämme herjaa ja ajatuksia viihduimme älylisesti toistemme kanssa heti alusta alkaen....itse olen käynyt vain oppikoulua jota kaverini hämmästeli koska osaan monia kieliä ja yleissivistykseni on korkea (luen paljon tietokirjallisuutta ym)... hän voi käyttää minua tulkina/sihteerinä liiketoimissaan.....uskomatona mutta totta ja olemme edelleen yhdessä....onneksi oli suomi24.fi ja avon mieli tutustua toiseen "ylirajojen".