Seurustelusta on nyt käyty sansvaihtoa joku viikko.
paha sanoa, kuinka usein eräät kommentit tulee samasta lähteestä. on syytä epäillä.
mutta mielenkiintoista ja lohduttavaa todeta, että kirjoittelun perusteella kuitenkin jossain juurakon alla lymyää miehiä, joilla on tahtoa parisuhteeseen.
tällaisen kaverin kohtaamisen todennäköisyys lienee lähes yhtä suuri kuin buddhalaisen vertauskuvan kilpikonnalla osua merellä kelluvaan renkaaseen käydessään hengittämässä kerran sadassa vuodessa.
toivoa siis on.
Suhteeseen sitoutuva mies
2
448
Vastaukset
- ukkeli
Eivätpähän vaan ole kaksmetrisiä rikkaita atleetteja, joten minkäs teet...
- ..............................
Sitoutua parisuhteeseen?
Ei. Minä en sitoudu parisuhteeseen.
Minä sitoudun ihmiseen johon voin luottaa ja joka täyttää tietyt minimikriteerit elämänlaadullisesti. Tästä toiseen sitoutumisesta - ei absoluuttisen lopullisen ehdottomasta kaikkissa olosuhteissa - vaan järkevällä pohjalla ja "tarvekaupan tyydyttävillä" ehdoilla.
Tästä tulee parisuhde sen kanssa johon ollaan sitouduttu. Parisuhde ei ole itseoikeutettu kaikenkattava instituutio! Ei ikinä!
Oletan että kumppanini toimii samalla tavalla.
Siis käytännössä tämä tarkoittaa että vaikka parhaista yrityksistäni huolimatta - ollessani miehenä parempi kuin useimmat - tästä huolimatta vaimostani tulee nalkuttava laiska lehmä minä jätän hänet, olen ansainnut parempaa. Parisuhteeseen ei sitouduta - vaan hyvään kumppaniin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525592Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "672621Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181960Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1541796No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361742- 191713
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5145881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801119Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah62935