Täs on etitty ja etitty sitä oikeaa naista mut eipä kohalle osu sellasta jonka kans molemminpuolin olis kipinää. Se on aina joko tai, joko mä sytyn naisesta tai harvemmin sit nainen syttyy musta, muttei koskaan molemminpäin.
Mä päätin että saa riittää. Onhan täs hyvätkin puolensa.
Ei koskaan tarvi sovittaa kotia, hankintoja tms. toisen mukaan. Ei koskaan tarvii sopia menoista toisen tilanteen mukaan, saa mennä nukkuunkin sillon kun huvittaa ja vaikka valvoo telkkaa katsoen jos haluu.
En mä oo huliviliks muuttunu enkä metästä puolivillien sinkkumiesten (eli pelimiesten) tavalla yks-yö-ja-sit-poikki-pimpsaa, musta ei oo oikein sellaseen kun mun luonne ei sovi tollaseen toisten ihmisten hyväkskäyttöön. Enkä mä oo alkanu ryyppäämäänkään.
Okei, ilman seksielämää oon ja naisen kanssa olis kiva harrastaa seksiä mut mä teen sen vaan ja ainoastaan vakituisen tyttöystävän kanssa. Tai tekisin jos sellanen olis. Mulla on onneks kaks tervettä kättä ja helkkarinmoinen mielikuvitus joten ei täs silleen hätää. Satunnaisia tuttavuuksia en oo koskaan harrastanutkaan.
Ja on täs sekin hyvä puoli et jos tekee mieli hiljentyy niin sekin onnistuu. Jos meteliä kaipaa niin telkka tai radio auki vaan. Saa olla rauhassa, hiljaisuudessa just silloin kun haluu. Mä nimittäin kaipaan sellastakin.
Elän vaan itelleni, oon vastuussa vaan itelleni ja elän...täyttä elämää!
Sinkkuus on ihan ok
6
645
Vastaukset
- on..
..helppoa kun sen oikein oivaltaa.
Mukava lukea joskus tältäkin palstalta, että on muitakin sinkkuelämäänsä tyytyväisiä ihmisiä.
t. vastaava mies - - nainen -
sinkkuelämä on oikein mukavaa! =) Tämäkin päivä kulunu lukemisen ja musiikin parissa, illaksi duuniin ja huomenna taas chillailen. Mikäs sen mukavampaa.
Toisen ihmisen läheisyys ja muu vastavuoroisuus on mahtavaa, mutta piruako tuhlaamaan elämää jonkun etsimiseen.. kun voi elääkin? Eikös niiden omien juttujen harrastaminen ja mukava tekeminen tee meistä niitä omia itsiämme joihin se Joku aikanaan ihastuu. Sekin tulee sitte tosiaan puun takaa se ihastuminen kun on niin keskittynyt omaan mukavaan elämäänsä ettei tajuakaan sitä että puuttuu muka jokin =) - Sinkkunainen .
itse olen ollut 3 vuotta yksin, enkä enää edes muista miltä tuntuu olla jonkun kanssa.
Ehkä minusta ei enää edes olisikaan siihen, olen niin tottunut elämään vain itseäni varten.
Minäkään en osaa hyväksikäyttää muita, vaan valitsen mieluumin olla kokonaan ilman seksiä.
Helppoa se ei ole, joskus tuntuu että meinaa tulla hulluksi kun ei koskaan pääse kenenkään lähelle, etenkin kun seksiä tuputetaan joka tuutista koko ajan. Ei auta että vaihtaa kanavaa kun toisellakin kanavalla pussaillaan..
Mutta se himokin tuntuu pikkuhiljaa hiipuvan pois, kroppa ikäänkuin on alkanut jo luovuttaa, heh.
Kyllä sitä näköjään kaikkeen tottuu.
Eipähän ne suhteessa elävätkään vaikuta onnellisilta, joten yksin sitä voi samantien olla=/- muutama
vuosi, niin sitä kanavasurffausta ei enää tarvita. Ei herätä enää kaipuuta hellyyden näkeminen muiden keskuudessa/televisiossa. Ei se tunnu enää miltään. Kaikkeen tosiaan tottuu.
- pitkä suhde takana
Sinkkuna oleminen on ihan loistavaa!!!! Olet oikeassa! Eikä sitä elämää pidä tuhlata siihen että hakee ja hakee ja hakee....höh! On vaan ja pitää hauskaa niin kyllä se sitten yhtäkkiä ilmestyy se joku joka oikeasti kolahtaa!! =) Ihan varmasti!
Iloista elämää kaikki iloiset sinkkunaiset ja miehet!! =)=)=)- sinkku
ikäni sinkku. Viime syksynä törmäsi yhteen ihmiseen juuri silloin kun vähiten odotin. Koko viime syksyn ajan oli jonkin sortin tutustumista mutta se ei kertonut nimeänsä enkä minä omaa nimeäni. Sitten mä en sitä enää nähnykkään ja kadotin sen. Mä näin sen aina silloin kun se oli töissä mutta en kerro missä ammatissa se oli töissä.
Näin siinä välillä käy kun, löytää mukavan ihmisen niin melkein heti sen myös kadottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862