Tällainen tuli mieleeni; Elikäs jos käyttää pohkeisiin loppuvia legginsejä kesämekon kanssa, niin "saavatko" legginsit näkyä mekon läpi?
Siis jos on vaikka vaalea ohutkankainen kesämekko ja laittaa alle tummat legginsit, niin nehän näkyvät läpi mekon kankaan... "Muuttuuko" siis mekko tavallaan pitkäksi paidaksi tässä kohtaa vai vaiko legginsejä käyttää vain sellaisen mekon tms kanssa, josta ei läpi näy?
Te, jotka "tiedätte", kertokaahan tyhmemmälle ;)
Siis jos on vaikka vaalea ohutkankainen kesämekko ja laittaa alle tummat legginsit, niin nehän näkyvät läpi mekon kankaan... "Muuttuuko" siis mekko tavallaan pitkäksi paidaksi tässä kohtaa vai vaiko legginsejä käyttää vain sellaisen mekon tms kanssa, josta ei läpi näy?
Te, jotka "tiedätte", kertokaahan tyhmemmälle ;)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miksei saisi? Muoti rikkoo rajoja ja legginsit tuovat uutta vapautta pukeutumiseen. Varsinkin paksut legginsit voidaan verrata vaikkapa farkkuihin tai muihin pitkiin housuihin. Samalla lailla ne tuovat vapautta liikkumiseen: peittävyys on taattu, eikä vahingossakaan paljasta liikaa. Eri asia on, jos legginsit ovat ohuet. Tosin silloinkaan ei haittaa mekon läpikuultavuus. On vain muistettava olla paljastamasta liikaa. Legginsejä näkee käytettävän paljon myös shortsien kanssa kesäkuumalla. Silloin kannattaa jättää pikkarit pois alta, sillä kolmet housut päällekkäin helteellä on liikaa. Myös mekon kanssa voi harkiten jättää pikkarit pois, jos legginsien peittävyys on taattu.
asiani tulikin jo tuossa otsikossa...
Minun mielestä se ei ole niin kaunista jos legginsit näkyvät mekon/tunikan lävitse.
Tai noh en muutenkaan tykkää legginsistä, jotenkin tuntuu että kävelisi kalsarit jalassa.
miesnäkökulmaa asiaan. Nämä legginsit ovat kyllä eräs pöljimmän näköisistä naisten vetimistä, ihan tulee tosiaankin kalsarit mieleen.Käyttäisitte naiset mieluummin ihan tavallisia sukkahousuja, tai olisitte kokonaan ilman.
Sitä olen ihmetellyt, miksi legginssejä pidetään paljon enemmän housuina kuin sukkahousuja. 40 den paksuisia leginssejä käytetään juuri ja juuri jalkovälin peittävän pitkän paidan kanssa. Ei kukaan käyttäisi sukkahousuja tuollai. Jotain 60 den paksuisia leginssejä käytetään sitten jo ihan housuina, mutta kyllä siinä ihmiset katsoisivat ihmeissään, jos lähtisi kaupungille vastaavan paksuisissa sukkahousuissa ilman hametta.
Se on totta, että leggingsejä pidetään paljon enemmän housuina. Paksut sellaiset ovatkin päällä, niinkuin joku sanoi, kuin kalsareissa kulkisi.
Mielestäni paljon mukavammat ovat ihan tavalliset sukkahousut. Ohuet leggingsit ovat mielestäni paljon tyhmemmän näköiset kuin paksut. Ainakin itse käytän paljon mieluummin ohuita sukkahousuja kuin leggingsejä.