Moro,
tarkoitus olisi heittää lyhyt sukellusreissu espanjaan ja paras vaihtoehto ilmeisisti on Medes. Aion suorittaa PADI jatkokurssin ja ajattelin tehdä sen Unisubilla. Onko jollain kertoa kokemuksia paikasta ja keskuksesta?
Olisin myös kiinnostunut kuulemaan majoitusratkaisuista L'Estartissa.
Kiitoksi!
Medes
3
960
Vastaukset
- sukelluspaikkana
Sun kannatttais varmaan laittaa tämä sama kysely matkailuosioon koska ainakaan mulle ei Medes sano mitään.
- Diver83
Olin juuri kesäkuussa Costa Bravalla asuntoautoilemassa ja L'Estartitissa tuli sitten sukelluksen verran poikettua.
Itse sukelsin La Sirena sukelluskeskuksen kautta ja järjestelyt ja palvelu olivat moitteettomat. Tämä keskus sijaitsi La Sirena leirintäalueen vieressä ja heiltä löytyi mökkimajoitusta,kuten myös monilta muilta L'Estartitin leirintäalueilta,joten se voisi olla ratkaisu majoitusongelmaan. Tämä alue myös sijaitsi lähellä rantaa eikä keskustaankaan ollut pitkä matka.
Aivan keskustassa on Hotelli Illes,jonka hinnat ovat kohtuulliset ja he muistaakseni tarjoavat pyynnöstä all inclusive-paketin.
Muitakin hotelleja löytyy,mutta kauempana keskustasta ja hinnat ovat kovemmat.
Kataloniassa sukeltajilta vaaditaan voimassa oleva lääkärintodistus sekä todistus vakuutuksesta. Useista keskuksista voi ostaa vakuutuksen n. 5€/päivä. Voi olla,että lääkärintodistusta ei tarvita kun suorittaa PADI-kurssin,mutta kannattaa tarkistaa ennen lähtöä.
Toivottavasti antamistani tiedoista on jotakin hyötyä. - linkki sinulle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3814136Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1151546- 1341407
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko671137Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔63961Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass15956Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12907- 38890
- 65871
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60869