kummitus

Onko sodankylässä mitään hyviä kummitusjuttuja. Onko kukaan nähny haamuja?
42052
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

täynnä ei tarvi kun ikkunasta ulos katto haamuja kaikki vanhat kapiaiset

Äänestä

römsä kummitus sovankyläässää .

Äänestä
  • Ai evp. Vääpeli Veijo Römsä? Oli muuten tiukka äijä!

    1Äänestä

Minä olen aina halunnut tavata kummituksen.
Minun ystäväni jotkut ovat tavanneet joitakin kappaleita, mutta minulle ei ole ollu kunniaa sellaiseen.

Ja yksi kaverin kaveri asuu vanhassa sotasairaalassa. Kaikki yövieraat aina valvoo siellä, kun ne haamut mellastaa kaikille oudommille. Talon väelle ne ei enää mellasta..

Yksi hautuumaan puutarhuri näkee niitä työmaalla vähän väliä. Osa seisoo kuulemma surkeana muurin takana ja katselee hautuumaalle..
Liekö piruparat haudattu väärälle hautuumaalle..

Olin joskus jopa ruumishuoneella töissäkin (siivoilemassa yksin), mutta ei edes ne kaverit riehaantuneet elämöimään.

Pidän kyllä mahdollisena että aine voi molekyylitasolla siirtyä paikasta toiseen, joten kyllä kait kuolleesta ihmisestäkin voi muutama molekyyli lähetä harhailemaan johonkin..
Viidenkymmenen vuoden päästä meillä voi olla vaikka "kummituskameroitakin" "kännyköissä"..mitä ne siihen aikaan sitten ovatkaan..

Kertokaa nyt joku jos ootta nähneet aaveen! Tulen sitten kanssa kytikselle.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


hui kirjoitti:

Onko sodankylässä mitään hyviä kummitusjuttuja. Onko kukaan nähny haamuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu