kummitus

hui

Onko sodankylässä mitään hyviä kummitusjuttuja. Onko kukaan nähny haamuja?

4

2012

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • p-kylä

      täynnä ei tarvi kun ikkunasta ulos katto haamuja kaikki vanhat kapiaiset

    • röööppää

      römsä kummitus sovankyläässää .

      • evp. eversti

        Ai evp. Vääpeli Veijo Römsä? Oli muuten tiukka äijä!


    • Muutenvaanaikahaamu

      Minä olen aina halunnut tavata kummituksen.
      Minun ystäväni jotkut ovat tavanneet joitakin kappaleita, mutta minulle ei ole ollu kunniaa sellaiseen.

      Ja yksi kaverin kaveri asuu vanhassa sotasairaalassa. Kaikki yövieraat aina valvoo siellä, kun ne haamut mellastaa kaikille oudommille. Talon väelle ne ei enää mellasta..

      Yksi hautuumaan puutarhuri näkee niitä työmaalla vähän väliä. Osa seisoo kuulemma surkeana muurin takana ja katselee hautuumaalle..
      Liekö piruparat haudattu väärälle hautuumaalle..

      Olin joskus jopa ruumishuoneella töissäkin (siivoilemassa yksin), mutta ei edes ne kaverit riehaantuneet elämöimään.

      Pidän kyllä mahdollisena että aine voi molekyylitasolla siirtyä paikasta toiseen, joten kyllä kait kuolleesta ihmisestäkin voi muutama molekyyli lähetä harhailemaan johonkin..
      Viidenkymmenen vuoden päästä meillä voi olla vaikka "kummituskameroitakin" "kännyköissä"..mitä ne siihen aikaan sitten ovatkaan..

      Kertokaa nyt joku jos ootta nähneet aaveen! Tulen sitten kanssa kytikselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      55
      3513
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      39
      3218
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2771
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      43
      2520
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    10. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1208
    Aihe