eli mistä ootte hommanne rintaliivinne,kokoni on 95f..ja kun katselen ulkomaisia,niin en tiedä kokoani,voisiko joku laskea sen minulle?kiitos etukäteen.
mistä isot rintaliivit?
5
1279
Vastaukset
- 70E
Stockmannilta ja Sokokselta ainakin löytyy. Ei ole vaikea löytää isoja rintsikoita, jos on myös iso ympärysmitta. Pieni ympärysmitta ja iso kuppi on huomattavasti vaikeampi, ainakin itse olen törmännyt tähän ongelmaan. Usein isot kuppikoot alkavat vasta jostain 80 sentistä.
- mrs Big
kun en asu kaupungissa..joten stockmannia ei ainakaa täältä päin löydy,paitsi yli 100km päästä.no joku pieni sokos kyllä on..enpä oo sieltä yleensä kattellu.joskus vain oon kattonu siellä just että on tarpeeksi koko ajan..mutta sepä onki unohtunu..
kiitos muistutuksesta - kokoa 95F
mrs Big kirjoitti:
kun en asu kaupungissa..joten stockmannia ei ainakaa täältä päin löydy,paitsi yli 100km päästä.no joku pieni sokos kyllä on..enpä oo sieltä yleensä kattellu.joskus vain oon kattonu siellä just että on tarpeeksi koko ajan..mutta sepä onki unohtunu..
kiitos muistutuksestaAsun itse maaseudulla ja kulkuyhteydet vähän huononlaisia täällä.
tilasin itselleni Feminellin verkkokaupasta
kolmet liivit joista vain kahdet olivat minulle sopivia. Onneksi tuotteissa oli palautusoikeus.
Olen myös asiakkaana Provealla,kauniita nekin mutta palautus ja vaihto ei olekkaan ihan niin helppoa.
Kaipaisin enemmänkin kotimaisia alusasujen verkkomyymälöitä ja nimenomaan meille isoille tytöille. - tavarataloissa
Minulla on juuri päinvastaisia kokemuksia! Käytän kokoa 95D/E. Kuppikokoja kyllä löytyy, mutta ympärysmitta loppuu aina 90 senttiin. Tämä tilanne on tullut vastaani kuukauden sisällä Stockmannilla, Sokoksella sekä halpiskaupoissa (Lindex, H&M, KappAhl).
- vaihtaa...
tavarataloissa kirjoitti:
Minulla on juuri päinvastaisia kokemuksia! Käytän kokoa 95D/E. Kuppikokoja kyllä löytyy, mutta ympärysmitta loppuu aina 90 senttiin. Tämä tilanne on tullut vastaani kuukauden sisällä Stockmannilla, Sokoksella sekä halpiskaupoissa (Lindex, H&M, KappAhl).
Meidän pitäisi sitten vaihtaa kauppoja;) Minulle ei taas millään löydy ympärysmitan 80 liivejä kun taas tuntuu että 90 ylöspäin kyllä aina löytyy.
Olenkin kaksi kertaa ostanut liian ison ympärysmitan ja hurauttanut ompelukoneella sen lyhyemmäksi. Mutta tylsäähän se on maksaa ja sitten kuitenkin korjata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee673056Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."231929Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2481464Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.851456Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2531145Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201044Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki231040En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711020- 97958
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin68944