Oon ilmeisesti säikyttänyt yhden miehen aika pahasti pommittamalla sitä viesteilläni. Kyse on omasta kokemattomuudestani ja siitä, että tämä mies on hyvin kiinnostava.
Mies taisi vähän ärsyyntyä, onko peli jo menetetty?
Mies taisi vähän ärsyyntyä, onko peli jo menetetty?
Vastaukset 5
Vanhimmat
jos joku olis liian innokas sun perään... yääääääh eööööööh yyyyyyyyyyh.
... ei edes vanha erkkikään.
Monestihan on, että särkynyttä astiaa ei voi korjata, ja vaikka korjaisi, uudeksi se ei tule sittenkään.
Ihmisillä on erikoislahja, sitä kutsutaan puheeksi. Sen sijaan että kysyisit muilta tai ennustajilta, jollaiseksi kaikki me voimme ryhtyä, monenlaisella menestyksellä, kysypä ihmiseltä itseltään suoraan. Keskustelkaa, kysele ja kuuntele, ymmärrä ja ole rehellinen, kerro mitä tunnet ja mitä haluat, hänelle, ei minulle.
Joskus olen sanonut minkä sanon aina vastakin: En ole ne muut miehet, eivätkä ne muut ole minä. Vastaan vain itse omista teoistani ja ajatuksistani, kukaan muu, ei edes kukaan muu mies saata ottaa vastuuta ajatuksistani, sanoistani eikä teoistani. Aivan samoin, en voi tietää mitä joku toinen mies tahtoo ja ajattelee, tekee tai jättää tekemättä. Kysy häneltä, ole rehellinen ja avoin, hyväksy vastaus, olipa se toivomasi tai ihan jotain muuta. Ihmisten etuoikeus on kyky keskustella, käytä sitä, niin ei tarvitse arvailla.
vaikene
Nainen vaietkoon seurakunnassa
että meni överiksi ja että sä et normaalisti ole sellainen häirikköämmä ja kurkussaroikkuja, mutkun se mies vaan on niin ihana (iik!) ja saa sut ihan sekaisin. Pyydä siltä että voisiko se olla vähemmän ihqu.