Nyt riitti!

Mies--

Vaimoltani kohta pari vuotta joutunut anelemaan seksiä ja hellyyttä. Kaikki ollut tasan yksipuolista. Ei ole minuun koskenut tikullakaan, vaikka häntä olen hellinyt, kehunut, ym.

Nyt alkoi meikäläisellä selibaatti. En koske, en ota puheeksi, en MITÄÄN! Nyt eletään sinunlaistasi elämää tästä eteenpäin rakkaani!

26

5909

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuivakausi

      kokemuksesta voin sanoa, että selipaatistasi tulee pitkä, sillä vaimosi on päässyt tavoitteeseensa, mihin on jo pyrkinyt jonkin aikaa.
      Osalta naisita naisista seksihalut vaan katoavat lopullisesti, hellyys myös, koska pelkäävät sen johtavan seksiin.

      Tervetuloa meidän puutteessa elävien aviomiesten suureen joukkoon.

      • jätetty

        Tulin itse siis jätetyksi, koska en halunnut ex-mieheni kanssa puuhastella sängyssä. Jossain vaiheessa vaan alkoi koko touhu tuntumaan vastenmieliseltä. En osaa sanoa, mikä oli todellinen syy?? Olisin halunnut ehkä hellyyttä myös muodossa " suukottelu, halailu, taputtelu ym." Aina vain suoraan jalkojen väliin eikä välttämättä ihan hellällä kädellä. Vai olisiko kyseessä vaihdevuosista johtuvat hormoonihyrräykset. Avioliittomme toimi kuitenkin muulla tasolla mielestäni hyvin. Ei riitoja tai rahahuolia tms. Nyt sitten tulee se ihmettelyn aihe. Olen löytänyt miehen "vai löysikö hän minut" ja mikään ei tunnu mukavammalta kuin seksi, joten olisiko vika ollut sittenkin korvieni välissä?


    • Lapset tehty

      Seksiä et enää tule vaimoltasi saamaan.
      Monet naiset eivät sitä halua sen jälkeen kun lapsiluku on täynnä.
      Jos kerran kuussa ruinaat, sinulla ei hänen mielestään ole mitään muuta mielessä.
      Kohta olet juoppo, väkivaltainen, pedofiili (tätä eivät sentään ihan kaikki käytä ja osa esittää vain sen vain epäilyksenä) ja huoraava ex.
      Oli se totta tai ei, niin sinusta kerrotaan sossun tädille.
      Siitä on varmaan jossain ihan taulukko, mitä sanotaan ja milloin.
      Moni myös sanoo, että liittonne on ollut koko ajan yhtä helvettiä sinun hirveän käytöksesi takia. Kukaan ei sitä voi todistaa, mutta sehän onkin aina tapahtunut neljän seinän sisällä.
      Onnea vaan!

    • Petter X

      Jos sinulla on pelkästään frigidi eukko, voit aivan huoletta alkaa käymään vieraissa. Mikä on pahinta mitä voi tapahtua? Frigidi kalkkuna jättää sinut? Sinun ei kai sitten sen jälkeen auta muu kuin vaihtaa nuorempaan, tiukempaan, kauniimpaan typyyn, joka tykkää seksistä. Et joudu enää tyytymään surkeaan elämäänsä pettyneeseen harakkaan, joka hakaa hengenheimolaisia telkkarin surkeimmista paskasarjoista tyyliin Mirja Pyykkö. Ihan vinkkinä, älä anna sellaisen ämmän pilata elämääsi, joka on itse sotkenut päänsä jollakin naistenlehtien markkinoimilla sairailla ajatuksilla siitä, että frigidiys olisi jollain tavalla hieno ja tavoittelemisen arvoinen asia.

      • ei se ihan noin mene

        "Ihan vinkkinä, älä anna sellaisen ämmän pilata elämääsi, joka on itse sotkenut päänsä jollakin naistenlehtien markkinoimilla sairailla ajatuksilla siitä, että frigidiys olisi jollain tavalla hieno ja tavoittelemisen arvoinen asia."

        Et ole tainnut paljoa lueskella naistenlehtiä viime aikoina:D Ei siellä neuvota miten ruveta frigidiksi kalkkunaksi vaan kirjoitetaan paljonkin siitä, kuinka tärkeitä seksi ja hellyys ovat avioliitossa. Cosmossa homma on suorastaan asento-opastyylistä. Onneksi useimmissa liitoissa seksiä taitaa olla ihan vanhuusikään saakka ja joillakin vielä siitäkin eteenpäin. Luulisi ettei ainakaan hellyys paljoa maksaisi vaimollesi...


    • a-ni

      Ei selibaatti tilannetta au´ta, vaikka ymmärrän hyvin turhautumisesi.En jaksaisi minäkään aina pettyä, kun toinen ei halua.Olen nainen ja varmaan poikkeus.Meillä nuorin kolmesta on neljä, mutta meillä seksi ei ole vähentynyt sitten yhtään.
      Meillä mies osallistuu kaikkeen kotona, joten yhteistä aikaa jää.Meillä asioista puhutaan paljon, eikä oleteta toisen ajatuksia.
      Oletko muuttunut paljon.Mahaa,pesetkö hampaat joka ilta?käytkö suihkussa?Tälläiset pikkuasiat vaikuttaa.Pinnallista?-kyllä, mutta se mihin ihastut niin se vie jalat alta vuosienkin päästä.
      Minä en ainakaan voi vastustaa jos mieheni tulee kiehnäämään ja otta vyötäröltä kiinni suutelee tai kaappaa syliin.Yhteistä taivalta kuitenkin jo 15 vuotta.
      Jos pidät selibaattia niin vaimo tottuu siihenkin, mutta onko se sullekaan enää elämää tukahduttaa halusi.???

    • sidi79

      Nimittäin pitäähän siitä keskustella jos molemmat ei oo tyytyväisiä yhteiseen seksielämään...Onko naisesi sanonut syytä kylmyyteen ja onko teillä ollu puhetta mitä siitä ennenpitkää seuraa jos joutuu anelemaan?

      Meillä minä oon saanu olla puuttees ja jos jotain onki tapahtunu,nii se on ollu miehen itsensä tyydytys minut unohtaen.Siinä on sit monesti jääny ihmetteleen,näinkö se taas kävi kun ite alkoi vasta päästä vauhtiin...Ja puhuttiinpa viimein eilen illalla sit sovussa kyljikkäin.Sanoin arastellen kuinka ite on aina puuttees ja mitä iteki toivoisin.

      Sen jälkeen seksi oli jotain mitä en enää edes muistanu(mihin ei yksin koskaan pysty)(orkkujen määrä yksin saattaa mennä kerralla yli 20!).No mies sai sit huippu kokemuksen itelleenkin kun muisti mutkin...=)

      Mutta jutelkaa oikeesti ja kysy mitä naisesi sitten hyväksyy teidän liitos koska puuttees ei pitäs kenenkään elää kun kerran on yhteen menty(jos ei pakkotilanne oo sairauden tms takia,mut kiusata ei toista saa)

    • mahdollista

      Yksi vaihtoehto on se,että vaimosi on "aikuistunut" ja "löytänyt itsensä" !

      Kun vaimo aikuistuu,niin siinä ei ole miehellä enää sijaa.Kulttuuri ja taide vievät voiton ja vaimohan huomaa eläneesä ala-arvoista elämää kaikki nämä menneet vuodet!Mitä mies siinä enää voi?Lapsetkin ovat jo putkahtaneet.On aika keskittyä muihin asioihin.Miehelle voidaan kuitenkin "suoda" mahdollisuus elää vaimonsa kanssa,mutta entiseen ei ole paluuta.Siemenet on kylvetty ja henkisempi elämä kaikkien turhien lomamatkojen sijaan kutsuu...

      • yksi tapa

        Iva on aina yksi ja hyvin käytetty tapa lähestyä naista ja hänen olemustaan. Joo, mutta ei ehkä ihan paras tapa noin miehen ja seksin kannalta.

        Et kuitenkaan taida tietää naisista juuri mitään. Et ainakaan tarpeeksi, koska väität aikuistumisen ja itsensä löytämisen haittaavan naisen halukkuutta. Itse naisena väitän aivan päin vastaista; silloin, kun naisellisuus on hakusessa, harrastetaan kaikkea korvaavaa toimintaa kuten ylenmääräistä suklaan syöntiä, kodin sisustusta, nk. kulttuuria, lomamatkoja sun muuta sänkykamarista loitontavaa aktiviteettia.

        Sillon, kun nainen on sinut itsensä kanssa, on hän myös sinut seksin kanssa. Silloin saattaa mieskin parahtaa, että ei hitossa, joko taas... :))


    • asia...

      Hienoa että valitset selibaatin. Niin monet menee ja pettää tossa vaiheessa.

      • vaikuttaako

        ympäristön muutos. Toisin sanoen viettäkää hotelliviikonloppu esimerkiksi. Kato onko sillä mitään vaikutusta. Naiset ei niin vain aina pysty rentoutuun, jos saa höristellä korviaan itkeekö lapsi, tuleeko murkku kotiin jne.

        Miehiin tuollaset ei kumma kyllä vaikuta.

        Se ettei halua seksiä, ei tarkoita etteikö rakastaisi toista. Sille asialle kun ei välttämättä itekään voi mitään ja vaimos varmaan kärsii siitä itekkin.

        Niin ja koita olla menemättä heti asiaan, jos vaimos suukottelee tai halailee. Tunnelma kasvaa siitä pikkuhiljaa, kunhan maltat.


      • eronnut
        vaikuttaako kirjoitti:

        ympäristön muutos. Toisin sanoen viettäkää hotelliviikonloppu esimerkiksi. Kato onko sillä mitään vaikutusta. Naiset ei niin vain aina pysty rentoutuun, jos saa höristellä korviaan itkeekö lapsi, tuleeko murkku kotiin jne.

        Miehiin tuollaset ei kumma kyllä vaikuta.

        Se ettei halua seksiä, ei tarkoita etteikö rakastaisi toista. Sille asialle kun ei välttämättä itekään voi mitään ja vaimos varmaan kärsii siitä itekkin.

        Niin ja koita olla menemättä heti asiaan, jos vaimos suukottelee tai halailee. Tunnelma kasvaa siitä pikkuhiljaa, kunhan maltat.

        Ei kannata kärvistellä tuollaisessa suhteessa ja odotella ihmettä tapahtuvaksi! Itse kärvistelin aivan liian kauan!! Odotin että lapset kasvaa jne...eli mietin n.10 v eroa tunneköyhästä,seksittömästä liitosta! Ja nyt vihdoin ja viimein eronneena olen todella katkera! Miksi annoin ajan tavallaan mennä hukkaan ja kärvistelin parhaat vuoteni sellaisessa suhteessa! Sanon teille kaikille kohtalokamuille että EI kannata jatkaa yhteiseloa, ei edes lasten takia!!! Hyvin harvoin se jokin kipinä enää syttyy uudestaan silloin kun se on sammunut!


    • muuta...

      voi kuin olla samaa mieltä tuon edellisen kirjoittajan kanssa. Itse en katsellut, enkä ihmettä odotellut kuin vajaat 3v.

      • tutun kuuloista

        Moi

        Jotenkin kuulostaa pelottavalle noi teidän juttunne. Meillä on sellainen tilanne että läheisyyttä ei ole, ei välttämättä mitään iltapusuja tai muitakaan hellyydenosoituksia vaikka kovasti niitä toivoisin. Asiasta ei voi puhua jostain syystä (minä voin, vaimo ei). Asia vaan on näin.

        Miksi naisille tulee tällainen "vaihe" tai ilmeisesti joillekin se jää päälle? Ei tässä seksielämää oo ollu moneen kuukauteen.

        Muksujakin on. Ärsyttää kun oltaisiin ostamassa kämppää mutta oon kyllä vähän pistänyt kapuloita rattaisiin tän suhteen kun en todellakaan tiedä haluanko "velkavangiksi" tähän juttuun. Muksujen kannalta harmi homma jos ero tulee.

        Mitä helvettiä voin tehdä? Vaimo käy terapiassa (en oikeestaan edes tiedä minkä takia, asia "ei kuulu" minulle). Joskus kuulin sanan narsistinen persoonallisuushäiriö. Koko arki ahdistaa minua suunnattomasti, ja mikä pahinta on ruvennut vituttamaan jatkuvasti. Mietin että mikä meiän tulevaisuus mahtaa olla jos jäädään yhteen? Tuleeko musta juoppo-syyllinen joka saa kaiken niskaansa?

        On mulla ollut hyviäkin naissuhteita, en tiedä miten olen päätynyt tähän nykyiseen. Ei helvetti, toisaalta rupeaahan työpaikkakin vituttamaan jossain vaiheessa. Kai sitä ihminen kyllästyy kaikkeen aikanaan.

        Ainoat asiat mitä kaipaan on hellyys ja hyväksytyksitulemisentunne. Onko se saatana liikaa vaadittu. menee hermo pakko lopettaa =(


    • Kans

      Älä ajaudu itsetuhoiseen käytökseen.
      Naisille vinkiksi: "Hyvä seksi on 10% parisuhteesta. Huono seksi on 90% parisuhteesta."
      Voisitte olla kohteliaampia miehillenne.

    • beware!

      Käykö vaimosi terapiassa?Jos käy,niin siitä ei välttämättä hyvää seuraa(nim.kokemuksella)!
      Terapian jälkeen sieltä voi putkahtaa esiin "persoona",jota et välttämättä edes tunne,saati että olisit mennyt hänen kanssaan naimisiin.

      Mutta toivotaan parasta...

    • mies--

      Ei jumalauta! muutamaan päivään en ole koskenut, tai muutenkaan "kiehnannut" hänen ympärillään, niin jo NYT kyselee, "mikä sun on, kun olet jotenkin niin outo"!!!!

      Huh hei, itse olen kysynyt tuota häneltä MONTA VUOTTA!! Lapsi 14v, joten en näe enään muuta mahdollisuutta omaan, joo, luit oikein OMAAN ELÄMÄÄNI, kuin ottaa ero ja alkaa katselemaan uusia tuulia. Tämä meitin elo, kun sattuu olemaan rajallinen ja minua ei enään nainen piinaa.

      Joku kysyi ylhäällä mm. "onko mahaa?, pesenkö hampaat ym. ym" Ei tod ole mahaa ja tod pesen hampaani ym. ym. Hänen puoleltaan vain on tultu pisteeseen, jossa nainen saa kasvattaa mahaa ja olla pesemättä hampaitaan. :(

      • nyt sulla alkaa

        olla mukavasti virtaa kerättynä. Taitaa olla jo muutaman vuoden ajalta. Nyt olis sitten aika tuolla puhdilla lähteä nk. viimeiseen taistoon. Teillä olis kunnon kehityskeskustelun paikka, joka olis joko liiton viimeinen taikka uuden elämänne ensimmäinen. Sanot vaimolles, että tämä on nyt sitten yhden kortin varassa.

        Jos vaimos on kunnon nainen, se ottaa lusikan kauniiseen käteensä ja asiat muuttuu, saat nähdä. Jos taas vaimos viittaa jutuilles kintaalla, on se selvä merkki, että annat mennä menojaan. Ehkä joku sen joskus korjaa talteen, tai sitten elää haluamaansa elämää itsensä kanssa.


    • ladyblue73

      Miksi se on niin vaikeeta tuo puolison huomioiminen noissa asioissa? Ottaa aivoon sinunkin puolestasi vaikken yksityiskohtia tunnekaan. Itse olen nainen jolle hellyys, seksi ja kumppanuus on olleet itsest. selvyyksii ja uskon edelleen niiden olevan suhteen tukipilreita. Kroppa ja ulkoinen olemus on kunnossa ja lasten nukkumaan mentyy jaksaisin panostaa parisuhteeseenkin mita se sitten onkaan. Minusta lapsista on turha tehda tekosyyta. Aikaa voidaan jarjestaa. Itse vastaan lasten hoidosta kaikkina vuorokauden aikoina, mutta mies on se joka kyllastyneena tuijottaa telkkaria. Olis tosiaan kiva kuulla pari kaunista sanaa, saada hipaisu poskelle joskus. Minulle ei ole ongelma kehua miesta tms. Ilmeisesti asia on niin ett ensin kun ruinataan rakkautta ja sitte kun sita on tarjolla niin ei se kelpaakaan. Olen ajatellut etta miehet haluavat aina juosta "saalinsa perassa" ja kun se on saatu nalkiin niin sen jlk. menee kinnostus. Miehella meni 7 vuotta saalistuksessani, mutta nyt kolmen vuoden yhdessaolon jlk. kelpaan romukoppaan..Varsin ihana lisa tahan on se,etta kavereiden vaimoja kehutaan maasta taivaaseen. En ole keksinyt mita tarvetta se tyydyttaa, mutta itselle se on suolaa haavoihin:(

    • nainen78

      ... ei toimi. Selibaattisi vaan venyy ja venyy. En ole lihonut, kuntoilen ja huomioin miestäni, mutta silti seksiä ei ole läheskään tarpeeksi suhteessamme. Olemme olleet yhdessä jo yli kymmenen vuotta, mutta yllätyksiä ja piristystä ei elämästämme puutu. Väsyttää kuulemma ja työstressi painaa, jo kolmatta vuotta...

      Olen kerran pettänyt miestäni, tuskastuttuani tähän tilanteeseen. Tyhmää, tiedän. Yhdessä olemme edelleen ja toivon muutosta parempaan. Ehkäpä se jokin on kuitenkin sammunut mieheni puolelta ja tilannetta ei voi korjata. Katson rauhassa vielä ja jos mikään ei muutu, niin uudet tuulet puhaltakoon.

      Tiedän ja ymmärrän tuskastumisesi. Iloa elämääsi kuitenkin ;)

    • NYKYMIESTEN -.,

      ILOISEEN "SAAMATTOMIEN"MIESTEN JOUKKOON.VAIMO ILMOITTAA PARIN LAPSEN JÄLKEEN,ETTÄ EI SITTEN KOSKAAN ENÄÄ.SINÄ SEISOT,JÄRKI SEISOO,JOTAIN MUUTAKIN SEISOO,BUT NO.AVOLIITON ARKI ALKAA.NO EI KUN VIERAISIIN,KÄRY KÄY,SILLOIN AUKEAVAT HELVETIN ESIPORTIT.SIINÄ OLET MIES AVUTTOMANA ASUNTOINESI AUTONROMUJESI KANSSA,HUKASSA JA YKSIN.VAIHTOEHTONA ON POISTUA PAIKALTA,HYLÄTÄ LAPSESI,JÄTTÄÄ KAIKKI.???? MIKÄÄN EI OLE TÄNÄPÄIVÄNÄ NIIN LAINSUOJATON, KUIN VALKOIHOINEN TÖISSÄKÄYVÄ HETERO MIES.

      • Tervetuloa?

        "Olen kerran pettänyt miestäni, tuskastuttuani tähän tilanteeseen. Tyhmää, tiedän."

        Ei ole tyhmää. Kummaltakaan sukupuolelta. Miten kauan pitää odottaa? Miksi aina se, joka lyö luukut kiinni, on kärsijä?

        Seksi kuuluu hyvään parisuhteeseen. Ehdottomasti. Kyllä, kyllä - on myötä- ja on vastamäkeä. Ei vuosia. Silloin on kyse jostain ihan muusta.

        Ja mainittakoon, että olen nainen. Vaimo, jonka mielestä seksin puute on syy muualle tähyilemiseen. Itse en ole tosin joutunut sitä kokemaan, 14-vuotisesta liitosta huolimatta. Miestäni rakastan, mutta takaan, että selibaatti ei vie liittoa pitkälle. Jos toinen on valintansa tehnyt, miksi en siis minäkin?


      • sanoa -.,
        Tervetuloa? kirjoitti:

        "Olen kerran pettänyt miestäni, tuskastuttuani tähän tilanteeseen. Tyhmää, tiedän."

        Ei ole tyhmää. Kummaltakaan sukupuolelta. Miten kauan pitää odottaa? Miksi aina se, joka lyö luukut kiinni, on kärsijä?

        Seksi kuuluu hyvään parisuhteeseen. Ehdottomasti. Kyllä, kyllä - on myötä- ja on vastamäkeä. Ei vuosia. Silloin on kyse jostain ihan muusta.

        Ja mainittakoon, että olen nainen. Vaimo, jonka mielestä seksin puute on syy muualle tähyilemiseen. Itse en ole tosin joutunut sitä kokemaan, 14-vuotisesta liitosta huolimatta. Miestäni rakastan, mutta takaan, että selibaatti ei vie liittoa pitkälle. Jos toinen on valintansa tehnyt, miksi en siis minäkin?

        rehellisesti,että en ymmärrä miehenä pätkääkään tämän viestin sisällöstä,mitä haluat sanoa tai kertoa.liikaa huttusta?????


    • oletko varma

      että naisesi ei ole lesbo tai vahvasti naisiin kallistuva bi-seksuaali..
      se on yleisempää mitä tiedetäänkään, että aikuisiällä "löydetään itsensä" ja aletaanki haaveileen naisista.

    • Beea*

      Moiks!

      Minä olen 19v. tyttö, seurustellut 3 vuotta.
      Heti kun me muutimme yhteen seksi tippui kumman-
      kin puolelta pohjalukemiin. Arki kai tuli vä-
      liin. Joskus silloin tällöin löysi sen kaiken
      keskeltä oman kullan mutta harvoin.
      Yksi hyvä keksintö voisi olla muuttaa erilleen?
      Ero on kuitenkin niin lopullinen, kuullostaisiko
      paussi tai tauko paremmalta?

      Sanotaan että nää viime vuodet on ollut teidän
      avioliiton alamäkeä, ehkä haastavin vastoinkäy-
      minen ikinä?
      Avioliitto on yhtä pitkä kuin ihmiselämä jos niin
      haluaa, ja siihen mittaan mahtuu kaikenlaista.
      Monta hyvää vuotta on edessä JOS nyt toimit
      tahollasi ja rupeet purkaan ongelmaa.
      Ei mitään vastarannan kiertelyjä, vieraissa
      käymisiä, ero-puheita vaan kissa pöydälle.

      Puhut vakavasti ja asiallisesti mitä seksi
      sinulle oikeastaan merkitsee. Ei pelkkää hikoi-
      lua ja pornoa.

      Itse olin jo tässä 3 vuoden suhteessa kylmennyt
      miestäni kohtaan koska ajattelin että seksi
      on vain jotain likaista pornoa mistä mieheni
      haaveilee ja minä olen lelu tässä kaikessa.
      Mutta mies istui aloilleen ja inuamisen sijasta
      kertoi että tilanne on vakava ja että minua
      hän tarvitsee eikä siinä ole mitään inhottavaa.
      En ollut ymmärtänyt että miehelleni seksi on
      TODELLAKIN rakastelua kirjaimellisesti.
      Silmiä aukaiseva kokemus todella.

      Haluttomuuteeni liittyi kyllä eräs toinenkin
      seikka. Minä en kehtaa pyytää jos jotain haluan
      ja lopulta alennuin vaan antamaan ja sitten
      seksi alkoi olla puuta ja heinää. Eli orgasmiton
      seksi on syvältä.
      Puhuttiin ja löydettiin yhteinen kieli ja
      hah haa nykyään aina vibraattori suriree
      makkarissa eikä jaksa odottaa seuraavaa
      kertaa :)

      Hmm..:) Mutta mutta taas ei se onni niin helposti
      tullut, pitkä aika hylkäämistä ja anelua
      kyyneleitä ja kiristystä. Jeps jeps, ja sitten
      kaikki olikin vakavan keskustelun päässä.

      40 vuoden päästä olet ylpeä itsestäsi että
      yritit ja puhuit. ;)

    • -Aimo-

      Jeps

      Pakko avautua tänne, koska näitä kohtalotovereita tuntuu olevan reilustikin.

      Ihan sama laulu kuin muillakin: lapset tehty, talot rakennettu, hyvissä töissä molemmat, molemmilla omia harrastuksia ja omaa aikaa, jopa välillä yhteisiäkin harrastuksia... Eli kaikki päällisin puolin hyvässä kunnossa.

      Arvostan vaimoani ja teen myös oman osuuteni kotitöistä sisältäen myös lastenhoidon. Emme paljoa riitele ja keskusteluyhteyskin on olemassa. Nauramme välillä toistemme jutuille ja minusta vaimoni on oikeasti sellainen ihminen, jonka kanssa haluaisin loppuelämäni viettää.

      Mutta mikä siinä oikein on naisille niin vaikeaa siinä seksin harrastamisessa? Aina on jotain muuta tekemistä / väsymystä / ahdistusta ettei vahingossakaan tarvitse ukon kanssa petiin kaatua lemmiskelemään.

      Ja olen yrittänyt keskustella (vaimoa ei oikein kiinnosta puhua), ja ruinaajaksi en aio ryhtyä.

      Seksiä on sitten se 4-5 krt vuodessa, joka ei todellakaan mulle riitä, mulle sopiva olisi varmaan 3-4 krt viikossa.

      Olen jutellut kavereideni kanssa, ja yllättäen aika monella tuntuu olevan tismalleen sama tilanne.

      Nyt henkilökohtaisesti alan olla siinä tilanteessa, että jotain täytyy tapahtua, joko ryhdyn käymään vieraissa, tai sitten otan eron, mikä olisi se huonoin vaihtoehto.

      Joten te naiset jotka tämän satutte lukemaan ja jotka nimenomaan olette niitä joille seksi ei enää maistu, niin valaiskaapa mua miksi se seksi sen ukkokullan kanssa on niin vaikeaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4267
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3477
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1812
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1698
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      298
      1439
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      945
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      862
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      848
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      839
    Aihe