uusi tutkimus

tarqqailija

Uuden tutkimuksen mukaan työssä käyvät ovat puutteessa eläviä luusereita.


http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1416583

"Työnarkomaanit saavat vähemmän mairittelevan uutisen. Urakointi työpaikalla saattaa kertoa seksin puutteesta, jos Saksassa tehtyyn tutkimukseen on luottaminen.

Göttingenin yliopiston tutkimuksessa haastateltiin 32000:ta miestä ja naista. Tulosten mukaan 35 prosenttia niistä, jotka kuvailivat seksielämäänsä kehnoksi, kompensoivat pulmaa urakoimalla työpaikalla.

Ankara työetiikka tuli vieläkin korostetummin esiin niiden parissa, joilla ei ole lainkaan seksisuhteita. Tässä ryhmässä 45 prosenttia miehistä ja 46 prosenttia naisista ilmoitti, että he ottavat vapaaehtoisesti lisätehtäviä työpaikalla.

- Nämä tulokset ovat huolestuttavia, varoitti tutkimusta johtanut Ragnar Beer."

1

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ikityötön

      Nyt seuraavaksi meille määrätään selibaatti! Minä olenkin viihtynyt ahkerasti lakanoiden välissä. Kieltämättä siellä viihtyy paremmin kuin duunissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4148
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3087
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe