Hirveä hinku ulkomaille!

MayB

Haluisin kauheesti lähteä ulkomaille pitemmäksi aikaa eli töitäkin pitäs löytyä, ettei rahat heti lopu! Hommat vois kai olla ihan hyvin jotain tiskausta tai siivousta, tietty jokin parempi duuni ois aina miellyttävämpi, mut kun ei oo kun merkonomin koulutus niin sillä ei kauheesti mihinkään baariin pääse.

Onko kokemuksia ulkomailla työskentelystä? Millasta hommaa oot tehny? Kauanko olit? Mieli tekis jonnekin lämpimään, Eurooppaan.. Millasia hommia kannattaisi kysellä..?

3

1092

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koulutusta

      Joudut tekemään paska duuneja paska liksalla huonoissa olosuhteissa. Kokemusta löytyy useista eri maista.

      • katrium

    • sinä..

      baarin haluat töihin, kun kerran merkonomin paperit ovat taskussa. Äli aliarvioi itseäsi. Osaat varmaan englantia kohtalaisesti..no nyt sitten vähän kertaamaan. Kirjoitat CV:n ja selaat:

      http://jobsearch.monster.be/european/

      Ja enter keyword kohtaan FINNISH

      Voisit vaikka kokeilla sitä Finnish Customer Care Agenttia (Millbank Holdings) ja monia muita.

      Jos tarvitset apua, autan mielelläni..Lue netistä ensin kuinka kirjoittaa CV ja Cover letter englanniksi, ohjeita löytyy satoja googlettamalla. Onnea matkaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe