Sivistynyt, elikkäs hahmottaa asioita.
Persoonallinen, on tehnyt omasta elämästään itsensä näköisen ja tyylillä.
Vahva, ainakin mielipiteissään ja näkemyksissään.
Tyylikäs ulkonäöltään, mutta ei missään tapauksessa millään sovinnaisella tai trendikkäällä tavalla.
Ehkä hieman kapinallinen tai boheemi.
Taiteellinen, tai taiteellisen oloinen.
Herkkä, muttei mikään itkupilli.
Ja ulkonäöltään jollain tavalla persoonallinen, siis piirteiltään. Mutta minkälainen, sitä en tiedä. Ja onhan jännää etten etukjäteen sitä vielä tiedäkään.
ihannenaiseni
7
1385
Vastaukset
- Aliina.
'Tyylikäs ulkonäöltään, mutta ei missään tapauksessa millään sovinnaisella tai trendikkäällä tavalla.'
Kerrotko millainen pitää olla, etkä vain kiellä mitä ei saa olla. Tyylikäs ei kerro yhtikäs mitään.
Opettele käyttämään kuvaavampaa kieltä, jotta pystyt edes ilmaisemaan tahtosi.- byztander
Kylläpä sieltä tuli kipakkaa palautetta. ilmeisesti ihmisten tulisi hirveän tarkkaan tietää mitä haluaa. No, minä en, koska tykkään yllättyä.
Mutta kuten monet muutkin, tiedän kyllä mistä en pidä. Enkä pidä trendien seuraajien ulkonäöstä, enkä liioin sellaisesta sovinnaisesta "ihan kiva"-tyylistä.
No, tänään metrossa esim. näin sellaisen gootahtavan tytön, jonka tyyli toimi hyvin. Mutta kyseessä ei ollut mikään tyylipuhdas täysgootti, vaan jotain sinne päin. Hänen oma versionsa goottityylistä tai jotain.
Tässä tapauksessa tyylikkyys kertoo siis siitä, että on osannut rakentaa itselleen omaan persoonaan (oletetusti) sopivan, oman tyylin.
En tiedä tyydyttikö vastaus ollenkaan, mutta parempaakaan ei heru.
- -------
vahvasti siltä, että jonkin sortin taiteilijapiireistä tuollaista naista on etsittävä. Ei siinä mitään, mulla on hieno kokemus yhdestä sellaisesta. Onnea matkaan.
- m|K0
Sullahan on jo lapset ja muija.. tyydy siihen mitä aikoinas valitsit!!
- byztander
Ihme väitöksiä :D
- m|k0
byztander kirjoitti:
Ihme väitöksiä :D
jaa jaaa, älä ala selittään blaa blaa.. heti mä sut tunnistin..
- MML
VAALEA.HOIKKA.KAUNIS.SEKSIKÄS JA SYMPAATTINEN JA ENNEN KAIKKEA SELLAINEN NAINEN JOKA TUKISI 100 PROSENTTISESTI MIESTÄÄN JA SELLAINEN NAINEN JOKA AAMUYÖN TUNNEILLAKIN OLISI MIESTÄÄN VASTASSA KUN TÄMÄ KÄÄNTÄISI MERSUNSA PIHAAN JA SITTEN SELLAINEN NAINEN JOKA TUKISI MIESTÄÄN JOPA SILLOINKIN KUN TÄMÄ KÄVISI KOVAA KAMPPAILUA OMAN HENKISEN ITSETUNTONSA JA JOPA STRESSIN JA VÄSYMYKSEN KERA JA JOPA ALKOHOLISIMINKIN JA ENNEN KAIKKEA SELLAINEN NAINEN JOKA KAIKESTA HUOLIMATTA TUKISI MIESTÄÄN.OLISI SIVISTYNYT JA SEKSIKÄS JA SELLAINEN JOKA OLISI VILKUTTELEMASSA OVELLA KUN ISÄNTÄ LÄHTISI TÖIHIN JA SELLAINEN NAINEN JOKA KOIRIEN KERA OLISI VASTASSA KUN MIES TULISI TÖISTÄ KOTIIN JA SELLAINEN NAINEN JOKA YLLÄTTÄISI MIEHENSÄ AINA JA SITTEN VIELÄ JOSKUS KUNNOLLA.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242921No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760