Juttuja seuranneena ihmettelen, että mistä ne vaaleat miehet löytävät Suomesta tyttöystävän kun enimmäkseen Suomi-tytöt haluavat tumman miehen ?
Mistä morsian vaaleille miehille ?
13
2021
Vastaukset
- Vaalea, kiitos!
Älä kuule suotta huoli, sillä kyllä meitä naisia paljon on, jotka haluaa ehdottomasti vaalean suomalaisen miehen!
- viilisniilis
Sori, mutta siitä saa kuva, että useampi mies olisi etsimässä yhteistä morsianta. Morsiammia vain yksi, mutta vaaleille miehille. Noh, vastaanpa kuitenkin, että olen aina pitänyt tummia miehiä hieman imelän oloisina, joten kyllä ne vaaleat/ristiveriset miehetkin kiinnostavat naisia. Jos nyt vain pelkästä ulkonäöstä puhutaan.
- se noinkin
En nyt tarkoittanut yhtä tyttöä monelle vaalealle miehelle vaan että miten yleensä vaalea mies voi löytää/saada tyttöystävän vaaleutensa vuoksi.Tuli kait lintsattua liikaa äidinkielentunneilta, verbaalinen ilmaisuni on sitä sun tätä.
- viilisniilis
se noinkin kirjoitti:
En nyt tarkoittanut yhtä tyttöä monelle vaalealle miehelle vaan että miten yleensä vaalea mies voi löytää/saada tyttöystävän vaaleutensa vuoksi.Tuli kait lintsattua liikaa äidinkielentunneilta, verbaalinen ilmaisuni on sitä sun tätä.
Noh äläs nyt. Olihan mullakin tossa äskösessä viestissä ihan hirveesti kirjotusvirheitä. Se oli vaan hauskaa, kun ajatteli, että useampi mies hakisi yhtä naista :D .
- tykänny
vaaleista miehistä ja vaalee oon ittekki. Ne vaaleat miehet on kuiteski harvemmin saatavilla. Joten kyllä sitä on tullut niihin tummempiin sen takia ihastuttua (suomalaista alkuperää). Kun ei kai se hiusten väri nyt voi nin tärkeä olla.
Ja sen lisäks oon nyt vanhemmiten alkanu kattelee kaljuja ja rumia äijiä. Ja sitä kun ääneen ihmettelin niin kaveri vaan sano ettei tän ikäselle ole pahemmin muuta saatavana kun kaljua ja rumaa (en yleistä taikka sano kaikkia miehiä samannäköisiksi). Joten on se mieli kuiteskii aika mukautuvainen.... - Nimetön
Kyllä se niin on, että ne vaaleat helmet erottuu kirkkaasti sieltä tummien ja tulisten joukosta ;) Ja niitä helmiä mielelläni poimisin ;)
- Vierailija
Eihän sillä värillä oikeasti ole väliä. Jos niin luulet, mikset värjää hiuksiasi?
Ja kyllä tuo sinun otsikko on kieliopillsesti ihan oikein. Yleensäkin ärsyttää, jos puututaan muuhun kuin tekstin sisältöön. - Liina
Sama se minkä värinen karvotus miehellä on, ei yhtään mitään välii. Jos kolahtaan niin kolahtaa, ihannemies ja ihana mies on kaks eri asiaa, toinen on mielikuva ja toinen elävä olento.
- aidon suomalaisen miehen
enkä muuta. Mistä sellaisen löytää?
- .......
Suurimmalla osalla miehistähän on ruskeat hiukset, koska miehet eivät värjää hiuksiaan yhtä paljon kuin naiset. Myös naisissa aitoja blondeja on erittäin vähän. Lapsista taas useimmat ovat vaaleahiuksisia, mutta hiustenväri tummuu iän myötä useimmilla ruskeaksi.
Miksi pitää rypeä itseäsäälissä. Hiusten väri ei itsessään tee ketään kauniimmaksi tai rumemmaksi (paitsi ehkä harmaat hiukset), vaan kyse on ulkonäössä kasvonpiirteissä. Japanissahan Mika Häkkinen ja Mika Salo olivat suosittuja juuri siksi, että he ovat vaaleita ja vieläpä varmaankin aitoja sellaisia. - hiukset
itse olen vaalea hiuksinen ja pidän myös huolta hiuksista pesen ja laitan jokapäivä kun lähden ihmisten ilmoille.ja kyllä olen saanut 10 vutta sitten upean mustahiuksisen kaunottaren käsipuoleen.eikä harmita vaaleat hiukset yhtään.kyllä se paljon riippuu miehen pukeutumisesta ja yleisestä siisteydestä ym.ym naisen saanti eikä hiusten väristä t.mies itäsuomesta
- ioiaddict
Kuten tässä muutkin keskusteluun osallistuneet ovat todenneet ei värillä taida olla sittenkään suuremmin väliä. Muutenhan vaaleahiuksiset kuolisivat sukupuuttoon jos vain tumma kelpaisi :)
Jos kuitenkin kaipaat pientä piristystä seuraelämääsi, alla jotain vinkkejä joita itse kokeilisin:
1) Asenne kohdilleen. Olet hyvä ja hauska tyyppi. Luota siihen!
2) Varaa parturista aika ja laita vaaleat upeat hiuksesi entistä komeammiksi!
3) Koska olet viimeksi päivittänyt vaatekaappiasi tai ostanut uudet kengät? Shoppailua kannattaa harrastaa muutenkin kuin sen tulevan morsiammen takia :)
4) Minkälaisen morsiammen haluaisit? Missä sellaiset mahdollisesti liikkuvat? Sinne siis!
5) Tsemppia ja uskoa kehiin!
6) Jos mikään ylläolevista ei toimi niin kokeile vaihteluksi värjätä hiuksesi. Kokeile siis miten tummilla tärppää, onko ruoho vihreämpää aidan toisella puolella. Minä taas olen aina tykännyt vaaleista miehistä enkä ole alkuunsakaan tummien ja nappisilmäisten miesten perään. Kyllä vaaleassa miehessä on sitä jotain seksikästä. Parhaillaan seukkaan sellaisen kanssa ja jostain kumman syystä vaaleat miehet osuvasti pitävät tällaisista tummista ja tulisista naisista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614283Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653487Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541817Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251707Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981443Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133950Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235863en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115852Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18849