Sinkkuna on ihanaa!!

Olen ollut nyt noin vuoden sinkkuna, ja nautin siitä. Minulla on edelleen lämpimät välit entiseen kihlattuuni, me molemmat rakastamme toisiamme ja näemme viikottain ja seksi sujuu edelleen. Sitten minulla on myös "suhde" joka on vain puhtaasti seksiä. Vaikka olen sinkku, minun elämästäni ei puutu hellyyttä, rakkautta eikä seksiä, ja tottakai joku päivä haluan alkaa seurustella ja perustaa perheen, ja todennäköisesti juuri tämän entisen kihlattuni kanssa, mutta nyt olen näin onnellinen! Mielipiteitä ja omia kertomuksia!
8929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

SINKKUUS ON PERSEESTÄ! Mutta minkäs teet kohtalolles saatana!

Äänestä

No sulla on hommat hyvin :).
Mä en oo oppinut nauttimaan tästä sinkkuudesta vieläkään.. Seksiä kyllä saa, mut jotenkin tuntuu vaan aika tyhjältä pelkkä seksi tai hellyys ilman tunteita. Alankohan mä tulla vanhaksi kun tällä tavalla juttuja kelaan ;).

Äänestä
  • kun ees seksiä sais, mutta ei sitäkään....

    Äänestä

  • M18 kirjoitti:

    kun ees seksiä sais, mutta ei sitäkään....

    Kyllä sinäkin seksiä saat. Tarjoajia kyllä riittää.

    Äänestä

läpeensä rassatun kolon?

Äänestä

on mullakin ok välit ex. kihlattuun, mut lähti belgiaan niin on vähän viilentynyt.

en vois kylläkään kuvitella ees perustavani perhettä exän kanssa, koska otti aika pahasti
vanteeseen.

oon ollu parisen vuotta sinkkuna ja pikku hiljaa sitä taas rupee kaipaamaan sitä
mitä oli elikkäs läheisyyttä ja lämpöä.

toisaalta enpä tiiä ehtiskö sitä ees seurustella kun työt tuppaavat viedä aikaa.

kuppilat oon kiertänyt mut en seksin takia, mut toisaalta kyllähän ihminen sitäkin tarvii.

Äänestä

Mä ainakin tykkään olla sinkku...toisaalta en ole koskaan seurustellutkaan, niin en oikein voi vertailla :)
Mä tykkään viilettää ihan miten sattuu, käydä baareissa ystävien kanssa, mennä baarista jatkoille jos siltä huvittaa(en tarkoita tällä nyt seksiä) etc. ilman että pitää kellekkään tilittää.Mä tykkään mun elämästä juuri tällaisena :)
Villi ja vapaa...

Äänestä

nautin yksinolosta, mutta se on vain väliaikaista. Tulee vielä aika ajatella syntyjä syviä ja elämän tarkoitusta.
Ei olis kiva kiikutella vanhainkodilla yksin katsoen ikkunasta sitä ihanaa sinkkuaikaa!
Tätä mieltä mä olen vahvasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rinsessa kirjoitti:

Olen ollut nyt noin vuoden sinkkuna, ja nautin siitä. Minulla on edelleen lämpimät välit entiseen kihlattuuni, me molemmat rakastamme toisiamme ja näemme viikottain ja seksi sujuu edelleen. Sitten minulla on myös "suhde" joka on vain puhtaasti seksiä. Vaikka olen sinkku, minun elämästäni ei puutu hellyyttä, rakkautta eikä seksiä, ja tottakai joku päivä haluan alkaa seurustella ja perustaa perheen, ja todennäköisesti juuri tämän entisen kihlattuni kanssa, mutta nyt olen näin onnellinen! Mielipiteitä ja omia kertomuksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu