Seurustelun aikana mies on lihonnut 15 kg ja painaa n.100 kg. Hän ei kuitenkaan ole pitkä.
Se kyllä itse valittaa, että kunto on niin huono, mutta ei tee mitään, ei urheile, liikkuu todella vähän.(lyhyitäkin matkoja autolla).
Välillä innostuu polkupyöräilemään, mutta innostus kestää 2 viikkoa, sitten ei kiinnosta enää...
Mä taas urheilen paljon ja pyydän miestäni mukaan. Lähtee harvoin. Meillä on 2 koiraa ja pyydän miestäni mukaan lenkkeilee, lähtee vain jos "käydään äkkiä"...
mikä avuksi?
miten saan mieheni
3
427
Vastaukset
- seuraavaa
Sun mies elää sitä vaihetta jossa liikunta on vastenmielistä ja tavoitteet puuttuu täysin. Ei ole motivoitunut näköjään.
Laita sellaista ruokaa joka on suht kevyttä mutta ei liian sellaista laihdutuspöperöä jota monet miehet inhoaa. Esim pihvi salaatilla, lämmin salaatti, kana-ja kalaruokia. Tee sille sellainen kuntoilutaulukko seinälle johon se saa merkitä aina kun on harrastanut 30min jotain liikuntaa.
Laita toinen taulukko jossa on sen painot, ja punnitse miehesi kerran viikossa, jos sä saat tehdä niin. Jos se saavuttaa välitavoitteita, se saa jotain palkintoja.
Jos ei se suostu tällaiseen vähän lapsellisen tuntuuiseen touhuun, niin sano että kolmen kilon välein se saa jonkun eroottisen yllätyksen! Eiköhän mies kuin mies edes vähän siitä kiinnostu..- pala
Kannattaa tosiaan alkaa kasvattamaan sitä rassukkaa niinkuin pikku lasta. Ja pihtaat sitten niin pitkään, kunnes se näkee vehkeensä ilman peiliä. Kivoja välitavoitteita nääs. Ja sitten voisit alkaa ääneen huokailemaan reppanasi seurassa, kun näet timmejä saman ikäisiä/nuorempia uroita!
Jos ei noilla vittuunnu, niin ei sitten millään. Lycka till!
- sanot että
Nyt äijä asia on niin että persettä ei saa ennenkuin paino tippunu 15kg! Laita pöytään kuva tiukkakroppasesta machosta ja sanot että sä haluut tollasen äijän! Jos ei kelpaa laittaa itteensä kuntoon,sanot et kyllä patterisauvakin on parempi!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311242En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71930Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679- 19676