suositella hyvä tasoista majoituspaikkaa Kemissä ?
En ole koskaan käynyt siellä, nyt ajattelin
käydä katsomassa tätäkin ihmettä.
Turistina vaan.
Voisiko
12
1534
Vastaukset
- ohitte
vaan, ei siellä ole mitään nähtävää
- tänne vaan
Täältäpä ne Kemin majoituspaikat löytyy...
http://www.kemi.fi/matkailu/
Cumulus tai Merihovi taitaa olla viihtyisimmät paikat.- ripa*
ei kannata mennä,tuttavapariskunta vietti sielä hääyön ja sanoivat että ois pitäny mennä muualle. huoneessa ei toiminu mikään, muistaakseni ainaki suihku oli hajalla. oli haissut kuulemma tunkkainen/home ja aamiainen ollu surkea. Eipä kemissä kyl paljo vaihtoehtoja oo, cumulus taitaa olla ainoo järkevä vaikkaki tylsä.
- minun
ripa* kirjoitti:
ei kannata mennä,tuttavapariskunta vietti sielä hääyön ja sanoivat että ois pitäny mennä muualle. huoneessa ei toiminu mikään, muistaakseni ainaki suihku oli hajalla. oli haissut kuulemma tunkkainen/home ja aamiainen ollu surkea. Eipä kemissä kyl paljo vaihtoehtoja oo, cumulus taitaa olla ainoo järkevä vaikkaki tylsä.
mielipide asiasta...
Olen itse ollut molemmissa hotelleissa yöpymässä ja mitään valittamista ei ole kummastakaan. Cumulus on cumulus, samanlainen turvallinen hotelli, kuin ketjuhotellit yleensäkin on ja Merihovi on yksityinen eli erilainen kuin ketjuhotellit on. Eli minusta ero löytyy molempien hotellien tyyleistä.
Aamiainen on ollu molemmissa oikeesti hyvä, paljon leipä vaihtoehtoja, leikkeleitä, kalaa, vihanneksia, puuroa, pekonia, kananmunia... jne mitä nyt normaaliin hotellin aamiaseen kuuluu.
käy os. www.tripadvisor.com, sieltä löytyy kommentteja asiakkailta hotelleista ympäri maailman, kuten myös cumulus Kemistä ja Merihovista. Itse aina matkalle lähtiessä katson miettimääni hotellia sieltä ja muiden matkailijoiden kommentteja kyseisestä paikasta, koska siellä on asiakkaiden kertomuksia paikoista, ei henkilökunnan, eikä mainostoimistojen, vaan rehellisiä kommentteja vieraillelta asiakkailta niin puolesta kuin vastaan :)
- joku ehkä
Kiitoksia vastauksistanne !
Onkohan se Cumulus kaukana rautatie-asemalta ?- Kemi on pieni paikka :)
Eipä siitä asemalta kauhean pitkä matka ole, noin 800m.
http://www.cumulus.fi/view.cfm?page=map.8 - voi luoja
kaikkea täällä kysellään
- Huhhahhei
voi luoja kirjoitti:
kaikkea täällä kysellään
Kyselijähän nimenomaan OTTAA selvää! Onko jossain kielletty asioiden selvittäminen tätä kautta? Häiritseekö se jotenkin sinua, että joku kysyy ja jopa saa asiallisia vastauksiakin?
- joku ehkä
Kiitoksia vastauksistanne ja siitä kartasta myöskin !
On kiva kun on ystävällisiä ihmisiä olemassa !
Lapsellisiin kommentteihin ei kannata edes vastata, siis pariin aiempiin !
Hyvää kesän jatkoa !- ..ja rannalle käy askeleet..
Piipahda kävelyllä myös kauniissa sisäsatamassamme;-)
Kukaan ei voi ainakaan väittää vastaan että se olisi huono paikka.Terasseja ja laivaravintoloita ja purjeveneitä, minigolf ja iloisia ihmisiä!
ja mikä parasta Kemissä; kaikki on ihan lähellä, ei tarvitse kilometrejä kävellä suuntaan tai toiseen.. - joku ehkä
..ja rannalle käy askeleet.. kirjoitti:
Piipahda kävelyllä myös kauniissa sisäsatamassamme;-)
Kukaan ei voi ainakaan väittää vastaan että se olisi huono paikka.Terasseja ja laivaravintoloita ja purjeveneitä, minigolf ja iloisia ihmisiä!
ja mikä parasta Kemissä; kaikki on ihan lähellä, ei tarvitse kilometrejä kävellä suuntaan tai toiseen..Kiva, kiva , kiva, ja kiitos vihjeestäsi !
Pitääpä piipahtaa paikassa)
Sekin kiva, ettei mene taxiin rahaa !
Kivaa viikonloppua sinne Kemiin !
- hyvä tavaton
ainakaan mene Palomestariin. En oo ollu ikinä niin ylihintaisessa hotellissa. Oikeastaan älä mene koko kaupunkiin, ei siellä oo yhtään hyvää hotellia. Rapistuneita lääviä kaikki, niin kuin myös koko kaupunki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386