Haluan lapsen poikaystäväni kanssa

-nainen20v-

Olen jättänyt salaa pillerit pois ja toivon tulevani raskaaksi. Poikaystävälleni en ole asiasta puhunut vielä mitään, kerron sitten, kun lasta odotan. Olemme seurustelleet vuoden jo ja asumme yhdessä. Lapsi on siis mielestäni luonnollinen jatkumo tähän.

19

2758

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokiksenjuojakaveri

      Todella törkeää mutta kovin tyypillistä käytöstä naiselle. Toivottavasti poikaystäväsi ottaa ja jättää sinut mitä pikimmin jahka huomaa temppusi!

      • ...kerran

        Et nyt viittis yleistää tätä kaikille naisille tyypilliseksi käytökseksi. Itse en tekisi tällaista mistään hinnasta ja uskon että suurin osa naisista ajattelee kanssani samalla tavalla.


      • - - - -

        toi oli, etkö tajunnu...


    • tekeen noin...

      Se on teidän suhteen loppu ihan varmasti.
      Sun pitää puhua asioista niin että se on molemmille selvä.

    • PAHVI

      ET TODELLAKAAN AJATTELE SUHDETTANNE
      OMAKULTA TEKI SAMAN TEMPUN
      LASTA RAKASTAN KYLLÄ
      MUTTA KULTI SAA TEHDÄ MITÄ HALUAA
      MITEN SELLASEEN ENÄÄN VOISI LUOTTAA

      AJATTELE JA PUHU UKKOS KANSSA

    • provo...

      provo!!!

    • HYI!!

      Ihan hävettää olla nainen ku tuommosia on! EI IKINÄ SAA TEHDÄ TOISELLE NUIN!! Edellisen vastaajan kanssa yhdyn siihen, että toivottavasti se ukkos jättää sut. Ei tuommoset tarvi mitään.

      Tajuakko nää mitä teet tuolla tempullas toiselle!? Et varmaankaan, ku et osannu aatella järjellä sitäkään, että niitä pillereitä ei jätetä nuin vain pois ilman että keskustellee toisen osapuolen kanssa.

      Olen nähnyt yhden vatipään tekevän miesystävälleen samoin niin lenti akka mäkeen niin että vilahti. Mies halua olla missään tekemisissä kummankaan kanssa. Enkä ihmettele. Onko tuosta tulossa joku uus villitys, että hankkiudutaan paksuksi miehen tietämättä?!

      Minä rakastan avopuolisoani niin paljon, että en ikinä voisi nuin halpamaista temppua sille tehdä.

      Häpeä!!!

    • jäät

      jossain vaiheessa yh:ksi, niin älä vaan kehtaa vaatia MINKÄÄNSUURUISTA elatusapua lapsen isältä! Oletko koskaan ajatellut, mitä jos joku tekisi noin SINULLE? Tai jos tulevaisuudessa oman poikasi tyttöystävä tekisi POJALLESI noin kylmät?? Varma tapa päästä löytämään itsensä toimimattomasta suhteesta on valehdella puolisolleen ja ottaa oikeuden päättää elämää suuremmista asioista hänen puolestaan. Onnea valitsemallasi tiellä, tiedäthän että käyttäydyt sikamaisesti?

    • Varma en voi olla

      Haluaisin kovasti uskoa että tämä on provo, mutta valitettavasti
      noin helvetin tyhmiä ämmiä on vieläkin olemassa. Tiedän itsekin
      yhden ämmän, joka hankkiutui tahallaan raskaaksi kysymättä mieheltään.
      Eivätpä ole enää pari, vaan erosivat pian sen jälkeen. Onneksi.
      Sai ämmä ansionsa mukaan.

      Tuo on ehkä kovin petos, mitä voi miestään kohtaan tehdä.
      Melkein sama asia kuin että mies salaa pistelisi kortsuun
      reikiä ja pakottaisi naisen pitämään lapsen, vaikka nainen
      ei edes haluaisi raskaaksi & lasta.

      Helvetin typerää ja ajattelematonta toimintaa. Miehellä on
      ihan yhtälainen oikeus päättää haluaako isäksi. Nainen joka
      ei miehensä kanssa asiasta keskustele on niin uskomattoman
      itsekäs paska, ettei ansaitsisi koko lasta. Ei naisella
      ole oikeutta ketään pakottaa isäksi.

      Ilmeisesti täytyy suhteessakin alkaa käyttämään varmuuden
      vuoksi kortsuja (omia), kun tuollaisia kaksinaamaisia, itsekkäitä petturiämmiä
      on liikenteessä.


      Jos oli tosi tarina, tulet raskaaksi ja eroatte, niin kai
      sen verran tajuat hävetä, ettet ainakaan elatusmaksuja
      ala äijältäsi kinuamaan lapsesta, jonka hankkimisesta
      häneltä ei edes kysytty. Mies voi tietysti vapaaehtoisesti
      niitä maksaa jos haluaa.

      Kai sinä sen tajuat, että tuollainen petos johtaa helposti
      eroon? Se sinun "luonnollinen jatkumosi" voikin siis olla
      se, että lähdette eri teille, kun luottamus on murskattu.

      • ehkä sanoo

        et naiselle on oikein jos mies ei jää kun nainen huijaa itsensä raskaaksi. se on kyllä ja ei, sillä kuka ajattelee sitten lasta? Missä sen oikeudet on, kun isä ei halunnu sitä ja äiti juonitteli sen olemassaolon?


    • provotutka

      Voin kyllä hyvin uskoa että tuollaisia narttuja on olemassa, mutta kyllä tämä tapaus on ilmiselvä provo.

      Mielestäni provo on epäonnistunut, jos sen tunnistaa helposti provoksi. Että opettelepa kirjoittamaan parempia provoja, niin saadaan kunnon viihdettä.

    • sinä se jaksat!

      Viimeks avauduit aiheesta cityn rippituolissa noin kuukausi sitten (ihan sama teksti!). Ei oo vissiin tärpänny ;)

      • lapsia

        ollenkaan. Menkää ensin naimisiin ja pysykää kans. Se on lapsen oikeus.


    • N-68

      Aina tietyssä vaiheessa naisille tulee vauvabuumi,mutta kyllä siitä pitäisi aina keskustella myös tämän tulevan lapsen isänkin kanssa.

      Älä siis toimi noin vaan kerro tunteistasi ja toiveistasi ,anna miehelle aikaa totutella ,-ja rohkaise pikkasen,jospa olisi niin että miehenkin haaveissa olisi teidän yhteiseen parisuhteeseen /tulevaisuuteenne suunniteltu paikka/aika vauvalle. :)

      Olette nuoria kyllä kerkeette ja nauttikaa ja bailailkaa yhdessä nyt, jotta pienokaisen synnyttyä ,olette sitten valmiita vanhemuuteen ja kotona olemiseen. toki silloinkin voi ja pitäisikin järjestää yhteistä kahden keskeistä aikaa,jotta parisuhde pysyisi kunnossa.

      Toivon että asiat järjestyy....

    • ******

      Toivon että tää olis provo!

      Ei tolleen tehdä ihmiselle jota rakastaa!!!

      Jos haluat lapsen, niin sun täytyy jutella siitä miehes kanssa eikä tehdä tollasta salakavalaa temppua.
      Ihan oikeesti!! Toi on lúottamuksen pettämistä pahimmasta päästä!

      Itse olen naimisissa, en vois kuvitellakkaan että tekisin miehelleni tuolla tavalla.

      Ihan turha on selitellä "suhteen jatkumolla" noin isoa asiaa. Tollanen päätös on teidän molempien yhteinen. Älä oikeesti edes ala pelaamaan tollasta peliä!
      Suhteen pitää olla rehellistä molempiin suuntiin, ja sinä et ole nyt tossa suhteessa rehellinen vaan kurja valehtelija!

    • muistutus

      vain; jos tulet raskaaksi ja saat lapsen, niin kai olet valmis huolehtimaan lapsesta yksinkin??

      jos miehelläsi ei ole hajuakaan asiasta, et voi myöskään olettaa, että hän hoitaa lasta kanssasi sen synnyttyä. (saattaapi vaikka ottaa ja lähteä, tuommoisen tempun jälkeen. kun noin nuoriakin olette)

      että varaudupa siihen!

    • lapsia?

      Kannattavaa. Luulenpa, että siinä vaiheessa kun tulet raskaaksi, mies kokee olonsa todella petetyksi ja siinä on suhteen tulevaisuus todella vaakalaudalla. Jos olet sitä mieltä, että lapsi on luonnollinen jatkumo, kannattaisi varmaan puhua asiasta avopuolisolle, siit tulee vaan pahaa oloa molemmille, jos menet yksin lapsen tekemään. Ja ero on ihan realistinen tosiasia siinä vaiheessa.

    • josta voidaan rangaista

      eli katsoppa vähän lakitietoa: petos.

      Joten en suosittele lainpuolesta tekemään tuollaista..parhaassa tapauksessa menetät lapsesi kun se syntyy, tai joudut tekemään abortin.
      Miestäs nyt et tule näkemään enää tuon tempun jälkeen..joten suosittelen keskustelemista asiasta.
      jos jompikumpi sanoo ei, sillon se on ei.

      • että kun voidaan osoittaa

        että et ole pillereitä syönyt, se on todiste petoksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4764
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      208
      3804
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      104
      2210
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1236
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      485
      1038
    Aihe