Liian vähän seksiä

Saan nykyisessä suhteessani aivan liian harvoin seksiä. Poikaystäväni ei taida olla erityisen seksuaalinen ihminen, koska harrastaa nettipokeria ym. turhaa paljon mielummin kuin seksiä. Hänelle 1-2 kertaa viikossa on riittävästi, itse voisin paneskella monta kertaa päivässä. Silloin harvoin kun herraa sattuu panettamaan, seksi on aivan loistavaa (molempien mielestä). Tämä on mulle aivan saatanan noloa ja turhauttavaa, koska olen kaunis, kilpaurheilun ansiosta timmissä kunnossa ja kiimainen...ja olen tottunut saamaan aina kun haluan. Jopa mun rautainen itsetunto uhkaa rapista kun jatkuvasti saa pakit... Suhteen väljähtymisestäkään ei voi olla kyse, koska olemme seurustelleet vasta 4 kk ja tilanne on ollut samanlainen ehkä ensimmäistä viikkoa lukuunottamatta.

Pettää en halua koskaan ja valitettavasti olen tähän mieheen sen verran rakastunut, etten haluaisi erotakaan... Niinpä masturboin nettipornon seurassa lähes joka päivä ja haaveilen että hän tekis mulle kaikkia niitä temppuja. Eihän tämä syntiä ole, mutta hävettää (ja v*tuttaa) elää puutteessa :(
182388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ymmärrän kyllä sinua, ehkä se on sille tärkeämmin että vaan saa olla sun kanssasi, mutta tietysti pitää löytyä joku tasapaino asiasta.

Mun mielestä voisit ihan hyvin vaan sanoa että sä haluaisit seksiä paljon enemmän kun mitä te juuri nyt harrastatte, mieluummin 1 kertaa päivässä tai jotain semmosta?

Äänestä

hyvä provo!

Äänestä

sinua hoitelemaan. Hanki tasoistasi seuraa!

Äänestä

No joutuu sitä itsekin viikot elää selibaatissa kun poikkis on muualla. Sitten viikonloppuisin tekis mieli koko aika mutta toinen ei jaksa..sanoo vaan että oota vähän...

Johtuiskohan tuo yliaktiivisuus pillereistä =) kuuden vuoden käytön aikana oon huomannu että panettais jatkuvasti. Toisillahan ne lisää halukkuutta.

Toisaalta, kyllä liikakin on liikaa. En kumminkaan joka päivä välttämättä jaksaisi kiksautella...
Sitä parempaa se on, mitä kauemmin joutuu oottaa.

Äänestä

..Mut jos kuitenkin tosi on, niin poikaystäväsi kuulostaa ihan multa ja sinä taas poikaystävältäni..
Rakastan poitsuani, mut en vaan yksinkertaisesti ole kovin innostunut sekstailemaan päivät pitkät.. Mulle riittäis pari kertaa kuukaudessa. Toki tyydytän herraani, mikäli hänellä on halut kovimmillaan. Ja hyvin ollaan pärjätty kolme vuotta..

sen vielä sanon, että ainainen vonkaaminen käy todella hermoilla, eikä sillä saa yhtään mitään aikaiseksi, eikä se varsinkaan kiihota ketään!

Äänestä
  • Voisit vaan antaa hyvästä sydämmestä etkä pihdata.

    Äänestä

mitä naurettavaa kitinää ole onnellinen,että edes senkin vertaa saat.meillä varmaan harrastettais seksiä aamulla ennen ku ukko menee töihin ja illalla,kun tulee.mutta en raaski kerjätä aina,kun äijä on,niin väsyksissä,ettei jaksa,mutta onneks on viikonloput keksitty...

Äänestä

Ihmisillä taitaa olla eri määrä seksiä ok. Sama ongelma täällä :(

Äänestä

En sitten ihan nukahtanutkaan työpöytäni taakse )

Äänestä
  • Sama ongelma meikäläisellä, eli miestä ei innosta yhtä usein kuin itseäni. (eikä ole kyse kolmesta kerrasta per päivä). Myös minä olen katseenkestävä nuori ja viriili nainen, ja reilu vuosi sitten löysin mieheni jonka kanssa kaikki toimi. Tai niin luulin...Seksiä saa kun miehelle sopii, ja hänelle rittäisi varmaan pari kertaa viikossa. Turhauttaa ja kiukuttaa kun joutuu elämään toisen "halujen armoilla", vaikka kuinka yrittäisi ajatella toisen näkökulmasta että varmaan väsyttääkin jne... Olen kyllästynyt tekemään aloitteita joissa tulen torjutuksi, ja toinen ei osaa edes olla pahoillaan siitä ettei huomioi naisensa tarpeita. Paitsi hyvinä päivinä, eli harvemmin! Mielessä on epätoivoisimpina hetkinä käynyt jättäminen, pettäminen ja ties mikä...Siihen kun on tottunut että saa tarpeidensa mukaan, ei viitsisi itseään loppuelämäänsä kiduttaa.

    Äänestä

En oikein jaksa uskoa tuota tarinaa. Onko se totta että neinen on noin halukas. Ettei vain olisi miehen kirjoittamaa satua?

Meillä tilanne on päinvastoin. Vaimoni on minua 13 v. nuorempi, muttei pätkääkään kiinostunut seksistä. Minä taas olen kuin sinä, tiukassa kunnosaa jne.

Todista, että olet nainen!!! En usko kirjoitustasi!

Äänestä
  • No sä et ainakaan vaikuta myöskään mieheltä etkä pysty sitä todistamaan. Onanoi ihan rauhassa.

    Äänestä

  • Tosimiestoijalasta kirjoitti:

    No sä et ainakaan vaikuta myöskään mieheltä etkä pysty sitä todistamaan. Onanoi ihan rauhassa.

    Tulihan se todistettua, että mieshän siellä on pukeutunut naiseksi!

    Äänestä

Johan se nyt on maailman vanhin tieto että ei kaikki halua sitä seksiä yhtä paljon. Mun mielestä joku pari kertaa viikossa on ihan hyvä tilanne ja kompromissi, sitten kun aletaan puhumaan useampien viikkojen tai kuukausien tauoista niin alkaakin olla jo syytä valitaa. Mutta jos muutaman päivän välein seksiä harrastetaan niin ei mun mielestä pitäis olla mitään kitisemistä. Vaikka kuin tekisi joka päivä mieli niin luulis sen nyt silti riittävän että pari kertaa viikossa saa.

Äänestä

Mun mielestä seksi on yksi niitä harvoja parisuhdelajeja, joissa kompromissit eivät pitkän päälle toimi. Kukaan ei voi sanoa, mikä on liian vähän, liian paljon tai tarpeeksi.
Jonkun aikaa, kuukausia, vuosia, suhde elää pelkällä kiintymyksellä. Mutta. Vaikka tuota seksiä ainä vähätellään parisuhdepalstoilla, se on tärkeimpiä suhdetta ylläpitäviä voimia. Jos tarpeet ja halut ovat kovin erilaiset, ei minun mielestä parisuhteella ole hyvää ennustetta, loppuelämän mittaisella tähtäimellä.

Sitten henk. koht. osuus. Luulisin, että 1 - 2 kertaa viikossa on aika normaali saantitiheys vakisuhteessa. Poikaystäväsi ei välttämättä ole mitenkään erikoisen epäseksuaalinen. Monta kertaa päivässä kuulostaa minusta semmoiselta, mitä on rakastumisen alkuhuumassa. Siis enemmältä, kuin tasaantuneessa suhteessa keskimäärin voi odottaa.

Äläpä vedä hernettä nenään. Mutta mieti sitä, että vuosien kuluessa tilanne tulee luultavasti pysymään samana: sinä et saa sitä mitä haluat ja poikaystäväsi joutuu elämään siinä tiedossa, että ei pysty antamaan tarpeeksi. Molemmat alatte myös katsella toisianne näiden faktojen läpi.

Viimeiseksi tahdon kysyä tämmöistä: kun tiedetään, että 1 - 2 kertaa viikossa on vakisuhteessa aikas normi, niin ootko koskaan ajatellut, että sinulla on yliaktiivinen seksuaalisuus? Ei niin, että siinä mitään vikaa olisi, mutta on sekin hyvä asia tiedostaa, jos niin tosiaan on.

Äänestä

Minulla oli exäni kanssa sama ongelma, miehelle riitti yksi panokerta per tapaaminen (tapasimme kerran-pari viikossa). Seksi oli todella ihanaa silloin kun sitä oli, en vaan koskaan saanut sitä tarpeeksi ja siitä aiheutui mielipahaa itseni lisäksi myös miehelle koska hän koki loukkaavansa minua kun ei halunnut seksiä nin usein kuin minä. Päädyimme lopulta eroon, yksi suurimmista syistä eroomme oli tämä asia.

Äänestä
  • että onko siellä seksin haluamisen taustalla sellainen ihon ikävä, hellyydenkaipuu, jota tulkitsee seksin kaipuuksi?

    Äänestä

  • kans miettiä kirjoitti:

    että onko siellä seksin haluamisen taustalla sellainen ihon ikävä, hellyydenkaipuu, jota tulkitsee seksin kaipuuksi?

    Tiedän monia naisia, jotka haluaisivat miten paljon tahansa. Eräskin tyttöystäväni halusi vaikka kuinka monta kertaa päivässä, parin vuoden ajan. Tapasimme tosin vain parina päivänä viikossa, joten ei päästy edes tuhanteen kertaan, vaikken koskaan torjunut häntä ja arvostin kyllä sitä, että hän toi esiin haluaan minuun. Kyllä monet naiset ovat miehiä aktiivisempia. Keskimäärin miehet ovat kuitenkin aktiivisempia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Nainen29v- kirjoitti:

Saan nykyisessä suhteessani aivan liian harvoin seksiä. Poikaystäväni ei taida olla erityisen seksuaalinen ihminen, koska harrastaa nettipokeria ym. turhaa paljon mielummin kuin seksiä. Hänelle 1-2 kertaa viikossa on riittävästi, itse voisin paneskella monta kertaa päivässä. Silloin harvoin kun herraa sattuu panettamaan, seksi on aivan loistavaa (molempien mielestä). Tämä on mulle aivan saatanan noloa ja turhauttavaa, koska olen kaunis, kilpaurheilun ansiosta timmissä kunnossa ja kiimainen...ja olen tottunut saamaan aina kun haluan. Jopa mun rautainen itsetunto uhkaa rapista kun jatkuvasti saa pakit... Suhteen väljähtymisestäkään ei voi olla kyse, koska olemme seurustelleet vasta 4 kk ja tilanne on ollut samanlainen ehkä ensimmäistä viikkoa lukuunottamatta.

Pettää en halua koskaan ja valitettavasti olen tähän mieheen sen verran rakastunut, etten haluaisi erotakaan... Niinpä masturboin nettipornon seurassa lähes joka päivä ja haaveilen että hän tekis mulle kaikkia niitä temppuja. Eihän tämä syntiä ole, mutta hävettää (ja v*tuttaa) elää puutteessa :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu