Intohimoinen ja sitoutunut biisintekijä/tuottaja etsii osaavaa, avointa ja ennen kaikkea taitavaa laulajaa, jolla on myös melodian/biisin kirjoittamisen tajua. Tehdään yhdessä historiaa, heheh!
En hae teiniräppäreitä yms., enkä itsestään liian varmoja, mutta osaamiseltaan heikkoja tyyppejä (joita Idols-karsinnoissa tuntui riittävän).
Tarvitsen yhteistyökumppaniksi sellaisen persoonan, joka on valmis sitoutumaan musiikkiin sekä Mahtavaan Meininkiin. Musiikki on vakava, mutta hauska asia.
Itse olen osaava ja ennakkoluuloton tekijä, joka ihailee mm. Queenia, erinäisiä elokuvasäveltäjiä, Totoa, Pauli Hanhiniemeä ja kaikkea kaunista ynnä siirappista.
Työnäytteitä: www.mikseri.net/surunvaltiaat, www.mikseri.net/bestoftherest, www.mikseri.net/wakinglife, www.mikseri.net/lazybastard.
Kovalevyllä lojuu valmiita biisipohjia jo nyt! Otathan yhteyttä jonkinmoisella ääninäytteellä (eikä kuvakaan ole pahitteeksi), kiitos.
Ystävällisin ja odottavin terveisin,
Lazy Bastard, lazybastard@suomi24.fi
Ps. Älä vastaa tähän viestiketjuun, vaan mieluiten sähköpostilla (mikäli vain mahdollista).
Haetaan vahvaa nais- tai miesääntä historian tekemiseen! ;-)
3
648
Vastaukset
- cdefgahc
Joo. Minä osaan laulaa, ääni kantaa ja kuulostaakin joltakin. Osaan myös tehdä ihan hyviä kappaleita. Mikä osuus sinulla olisi siinä historian tekemisessä?
- LazyB
...kaipailisin, kiitos. Heikkolaatuinen web-kamerakuva tai vaikka läppärillä äänitetty pätkä riittävät.
Oletko mies vai nainen? Millaisia biisejä olet tehnyt tai teet?
Minä olen se tyyppi, joka tekee kaiken työn eli yleensä soitan kaikki instrumentit (kitara, koskettimet & basso) sekä ohjelmoin mm. rummut. Lopuksi miksaan ja masteroin. Olen oikeasti ihan pätevä hommassani. ;)
Kirjoita seuraavaksi sinne SÄHKÖPOSTIIN ja ääni-/biisinäytteen kera mieluiten. Tack.
- utelias_ehdokas
minkälaista musiikkia teet? genre?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855