Intohimoinen ja sitoutunut biisintekijä/tuottaja etsii osaavaa, avointa ja ennen kaikkea taitavaa laulajaa, jolla on myös melodian/biisin kirjoittamisen tajua. Tehdään yhdessä historiaa, heheh!
En hae teiniräppäreitä yms., enkä itsestään liian varmoja, mutta osaamiseltaan heikkoja tyyppejä (joita Idols-karsinnoissa tuntui riittävän).
Tarvitsen yhteistyökumppaniksi sellaisen persoonan, joka on valmis sitoutumaan musiikkiin sekä Mahtavaan Meininkiin. Musiikki on vakava, mutta hauska asia.
Itse olen osaava ja ennakkoluuloton tekijä, joka ihailee mm. Queenia, erinäisiä elokuvasäveltäjiä, Totoa, Pauli Hanhiniemeä ja kaikkea kaunista ynnä siirappista.
Työnäytteitä: www.mikseri.net/surunvaltiaat, www.mikseri.net/bestoftherest, www.mikseri.net/wakinglife, www.mikseri.net/lazybastard.
Kovalevyllä lojuu valmiita biisipohjia jo nyt! Otathan yhteyttä jonkinmoisella ääninäytteellä (eikä kuvakaan ole pahitteeksi), kiitos.
Ystävällisin ja odottavin terveisin,
Lazy Bastard, [email protected]
Ps. Älä vastaa tähän viestiketjuun, vaan mieluiten sähköpostilla (mikäli vain mahdollista).
Haetaan vahvaa nais- tai miesääntä historian tekemiseen! ;-)
0
896
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233690
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521491- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621221Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184