Missä ihmeessä tapaan uusia miehiä?
Opiskelen ja työskentelen naisvaltaisella alalla, jiten en ainakaan sitä kautta löydä uusia tuttavuuksia..
Baarista en usko löytäväni sielunkumppaniani enkä usko mihinkään treffipalveluihinkaan.
Pitäisikö tässä alkaa kirjastossa bongaileen tai jossain kuntokeskuksessa liikkumaan?
Missä miehiä tapaa?
6
2150
Vastaukset
- MI-82
"Baarista en usko löytäväni sielunkumppaniani enkä usko mihinkään treffipalveluihinkaan.
Pitäisikö tässä alkaa kirjastossa bongaileen tai jossain kuntokeskuksessa liikkumaan?"
Mitä sitten mariset jos et ole kumpaakaa kokeillut katsos kun luulo ei ole tiedon väärti, käsitätkö?
Pitäisköhän pikku neidin alkaa hieman itsekkin oma aloitteiseksi miesten suhteen tai ainakin kokeilemaan kyseisistä paikoita niin ei kulu sinunkaan koko elämää näillä palstoilla ruikuttamiseen, OK! - Kukkomies
Kaikessa sosiaalisessa kommunikaatiossa. Siinä minkä valitset "uskosi kohteeksi" riippuu missä suurimmalla todennäköisyydellä jossain vaiheessa löydät jonkun... yksinkertaisesti siksi että huomaat. Muualla et sitten kiinnitä huomiotasi mahdollisuuksiisi.
Bussissa? - Katsele miehiä, mieti kuka heistä olisi sopiva, kuka heistä vilkaisee sinua...
Kahvilassa? - Kuka on siellä kahvilla, kuka on avoin, kuka katselee sinua, kuka on sopiva, mitä voi tehdä...
Netissä? - Kenen jutut viehättää, onko hän sopivan oloinen...
Miehiä on maailma täynnä. Miehiä ei voi olla tapaamatta... mutta noista tapaamiset voi jättää arvottomiksi ja sisällöttömiksi.
Ennenkaikkea, ottaa selvää niistä jotka tulee oikeasti vastaan, niistä joihin voi kiinnittää unelmia sen perusteella mitä näkee tai kokee. Kannattaa myös miettiä että millainen on se mies joka sut vie, onko se komeampi kuin viisaampi? Vai molempia? Jos haluat komean niin sitten ensisijainen kriteeri on ulkonäkö, silloin sun silmät kertoo ketä kannattaa edes ajatella. Jos se on viisaus tai joku henkinen ominaisuus niin sitten korvat (tai lukeminen) voi olla se juttu joka avaa oven.
Ja se KOMMUNIKAATIO. Flirtti, kiinnostuksen osoittaminen. Ei sitä tarvi heti olla perhettä perustamassa, voi vaan tahtoa ottaa asioista selvää.
Semmosta.- ...asiallisia aloitteita
Pieni täsmennys tekstiisi: ulkoisesta olemuksesta ei kannata tehdä liian nopeita johtopäätöksiä. Joskus ulkokuori tai olemus saattaa johdattaa harhateille. Tutustua kannattaa aina, jos mies vaikuttaa mielenkiintoiselta tapaukselta.
- PunainenParoni
Kai sinäkin ulkona liikut, kun kerran kuntokeskus ja kirjastokin oli vaihtoehtoina.
Flirttiä, arvon naiset, flirttiä! Hymyä, pitkiä katseita. Kyllä meitä miehiä on joka paikka pullollaan ja aivan varmasti löytyy semmoisia, joista voisit olla kiinnostunut. Ja varmasti myös semmoisia, jotka voisivat olla sinusta kiinnostuneita.
Helppoa se ei tosin aina ole, suomalainen tuntuu pelkäävän flirttiä huomattavan paljon. - Mies40
Kyllä, enimmäkseen ovat miehiä siellä :)
- Tule
Punaiseen Lyhtyyn. Punaisessa Lyhdyssä on ylivoimaisesti suurin osa miehiä. Vakavasti puheenollen olen miettinyt aivan samaa mistä naisia löytyy jotka ovat tositarkoituksella liikkeellä. Treffipalveluista en ole tähän päivään saakka löytänyt sitä oikeaa jonka kanssa olisin ollut muutamaa tapaamista pidempään. Kirjastoista, uimarannoilta, lenkkipoluilta jne. ei todellakaan pysty sitä oikeaa saamaan. Baareissa tuppaa olemaan vaan varattuja ja pintaliitäjä naisia jotka luulevat olevansa vaikka mitä ja leikkivät miesten tunteilla. Eli missä paikoissa (minkä nimiset baarit ja paikat jne.) teitä vakavasti parisuhdetta hakevia naisia oikein löytyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614206Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653435Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541792Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251657Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971424Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132925Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235856en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115828Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17797