Kuinka usein te sinkut käytte baareissa?
Kun minä olin vähän päälle parikymppinen, niin kävin melkein joka viikonloppu, ja usein vielä sekä Perjantai- että Lauantai-iltoina. Mutta nykyään vähän yli kolmekymppisenä sinkkuna käyn korkeintaam kerran kuukaudessa, tosin näin kesäaikaan useamminkin. Tänä viikonloppuna kuintenki olen kotosalla, kun olen nyt tänä kesänä
monena viikonloppuna, ja vähän viikollakin rellestänyt. Rellestämiseni kun on aika alkoholipitoista, niin nyt on kyllä tarpeellista pitää väliä bilettämisessä ja alkoholin nauttimisessa, vaikka vannomatta paras, huomen iltana terassit saattavat houkutella, kun on näin lämmin ilma ja naiset kulkee pienissä minihamosissaan, ei hitto, kiusaus taitaa olla liian suuri. Jospa sitten vasta talvella pitäis taukoa.
Kuinka usein baareissa
16
1444
Vastaukset
- viimeksi
viime vuosituhannen puolella. Siis aika harvoin.
vapun jälkeen ollut kahdesti paarissa. On muitakin aktiviteetteja näin kesällä..
- M30++
Alle 26:na en käynyt kertaakaan, mutta sen jälkeen olen käynnyt n. 3-5 kertaa vuodessa.
- nappaa
2 kertaa vuodessa.
- single and i love being it :)
Käyn noin kerran kuukaudessa. Tosin kohta alkaa taas opiskelu, ja kavereiden kanssa tulee käytyä sitten useammin, eli pari kertaa kuussa. Jos käy yhdellä kaljalla baarissa, tai terassilla, niinku päivällä, niin sitä ei varmaan lasketa?
- M22.
mutta kai pitää alkaa käymään, kun kumppanin saaminen on varmaan tärkein tavoite tässä ja nyt.
- tästä ketjustahan
ne sinkkuuden syyt alkaa selviämään.
Me ei siis käydä baareissa.- Baareihin siitä
Kyllä tuossa perää on. Kun käy usein baareissa, niin todennäköisyys löytää seuraa kasvaa.
- ~nainen~
Baareihin siitä kirjoitti:
Kyllä tuossa perää on. Kun käy usein baareissa, niin todennäköisyys löytää seuraa kasvaa.
Todennäköisyys saada yheksi illaksi seksiseuraa kasvaa, mut se on sit eri asia ketä se kiinnostaa.
- gadg
ne on siellä vesiselvinä vaan tanssimassa. Tai sit mä käyn vain väärissä yökerhoissa.
- sp 86
suunnilleen kerran kuussa, jos sitäkään.
- ufg
1-3 kertaa kolmen tai neljän vuoden sisällä
- M-29
Joskus opiskeluaikoina yöelämässä tuli pyörittyä ihan tarpeeksi, useita kertoja kuukaudessa. Nyt kun ikää on karttunut ja opiskelijaelämä kaukana menneisyydessä, ei baareissa käyminen jaksa juuri kiinnostaa. Tässä iässä yöelämä on ehdottomasti parhammillaan kotona, vaakatasossa ja peiton alla.
Silloin tällöin käyn tapaamassa kavereita oluen tai pari äärellä terassilla tai pubissa. Sitä tapahtuu ehkä 1-2 keraa kuukaudessa. Varsinaisissa yökerhoissa tulee käytyä ehkä 2-5 kertaa vuodessa. Yleensä liikun silloinkin kaveriporukan mukana tai kyseessä on joidenkin työpaikan bileiden jatkot. En siis koskaan ole liikkeellä seuraa etsimässä vaan vietä aikaani kavereiden seurassa. Muutenkin baarit ovat ainakin minun luonteellani äärimmäisen huono paikka lähestyä vastakkaista sukupuolta.
Nykyisin en siis viihdy tuolla kaupungin yössä ollenkaan ja joka kerta huomaan miten tylsää ja järjetöntä siellä oikeastaan on. Olenkin yleensä porukan ensimmäinen, joka ikävystyy ja poistun yökerhoistakin hyvissä ajoin ennen valomerkkiä. - Nicole*
Noin kerran kuukaudessa näin kesäaikaan, tosin nykyään rajottaa tuo kun en oikein uskalla juoda enää, joten melkein selvänä joutuu olee.
Talvella käyn vielä harvemmin kun matkaa tonne keskustaan on jonkin verran ja kulkuyhteydet heikot.
Muutenkin baareissa miehet tuntuu etsivän lähinnä yhen yön seuraa, joka ei houkuttele:P - m27
...etten edes muista koska viimeksi. Pitäisikö asiasta jotenkin olla huolissaan?
- vato retro
Tosin ne on 1 kalja tai kahvi per käynti, ja kesällä. 1-2 kuukauden välein rankemman kaavan kautta.
Talvisin noin kahden viikon-kuukauden välein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351988
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654