aiheuttaako lääkkeet lihavuutta?

Olen miettinyt, että ovatko esim. psyyke lääkket osa-syynä lihavuuten. Olen kuullut, että jotkut lisäävät hurjasti ruokahalua jne..
2214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

reseptivalmisteiset kipulääkkeetkin lihottavat.

Äänestä
  • vahvat kipulääkkeet,kipukynnyslääkkeet...ainakin lihottaa,tai kasvattavat ruokahalua,itse huomasin sen,kun jouduin syömään kipukynnyslääkkeitä,niistä tuli alkuun aivan hurja ruokahalu,oli jatkuva nälkä...paino nousi hetkessä 6kiloa...nyt lopettanut lääkkeet

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liha--gratinki kirjoitti:

Olen miettinyt, että ovatko esim. psyyke lääkket osa-syynä lihavuuten. Olen kuullut, että jotkut lisäävät hurjasti ruokahalua jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu