punkkari eksyksissä

punkkari

haluaisin tietää miten muut punkkarit viettävät aikaansa. tuntuu siltä että punk olisi "piillotettu" johonkin...missä kaikki muut punkkarit oikein ovat. en usko punkin kuolemaan koska se elää ikuisesti vaikka suurimmat "punk-jumalat" olisivatkin jo kuolleet. hekin elävät ikuisesti sydämissämme. tunnen oloni tyhjäksi mutta minusta tuntuu että kuulun johonkin mutta en tänne missä olen..odotan kai ikusesti että joku sid vicious hakee minut. en ole mikään murrosikäinen mielenvikainen. olen vain eksyksissä..se siitä ja nyt oikea kysymys: missä te kaikki muut punkkarit olette? vastakaa.pyydän.

5

689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tiedä missä muut (vanhat)punkit ovat mutta, joillain kaikoilla meitä on nähty jopa yhdessä.
      Esim Lama. Terveet kädet! Eli vaikka seuraava t.k. keikka?

      • fge

        Vanhojen klassikkobändien keikat ovat kyllä paras paikka bongata vanhoja tai ainakin vanhempaa punkväkeä. Ja muutenkin punkkareita. Eihän punkkarit nykyään paljoa katukuvassa näy, riippuu tietenkin missä asustelee. Esim. tampereen keskustassa liikkuessa törmää lähes poikkeuksetta ainakin nuoremmanpolven punk-edustajiin.


    • punkkarikloppi

      puntalasta löytyy. harmi et tältä vuodelta ohi

    • Tosi punkki ei kaipaa ketään!

      Olemme toki laumaeläimiä, ja jo luonnostaan pakotettua etsimään laumaansa, ryhmäänsä, heimoaan johon samaistua, eikä kai punkkarius ole se kaikkeis huonoin vaihtoehto.

      Itse en laske itseäni punkkarismi-ismiin, vaan pidän itseäni enemmmän vain punkin harrastajana, kuten en pidä itseäni elävänä, vaan vain elämän harrastajana.

      Ja mitä tarkoitat puhuessasi punkkareista - eihän se vaadi kuin ilmoitusta nettiin - punkkari etsii punkista kiinnostunutta, kuva olisi plussaa!

      Ja jo mainitut konsertit:

      http://www.youtube.com/watch?v=JiMnESZw1jM

      Ja te hiton irokeesit - menkää parturiin, nyt eletään jo 2000-lukua!:P

      • Never trust a hippie

        Parturia tarjoaisin myös niille karvanaamapitkätukkamukapunkeille jotka on todellisuudessa vaan hippejä.Never trust a hippie!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      133
      2856
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      57
      1868
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      95
      1832
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      302
      1781
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      20
      1634
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1332
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1299
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      117
      1215
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1102
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1052
    Aihe