Kokemus/kokemattomuus

O.G.

Minkä takia miehiä kiehtovat nuoremmat naiset ja naisia puolestaan vanhemmat miehet? Joku biologinen juttuhan siinä varmasti on, mutta mitä muuta siinä oikein on taustalla?

Miksi miehiä kiehtoo kokemattomuus ja naisia kiehtoo kokemus?

16-vuotiaat tytöt hengailevat yli parikymppisten miesten kanssa ja parikymppiset naiset sitten puolestaan pyörivät kolmekymppisten miesten kanssa.

12

845

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saalis...

      Kokematonta tyttöä en helpompi vedättää kuin kuin kokenutta konkaria...ja vnhemmilta kokeneilta miehiltä oppii.

    • tasoittuu

      nelikymppiset naiset ei hakeudu kuusikymppisten ukkojen seuraan, vaan ottavat mielummin kolmikymppisen miehen.

      • trewaaa

        Mut ne kolmikymppiset ukot on niitten kakskymppisten naisten kanssa, eikä monikaan tunne vetoa niitten äiteihin.


      • siellä
        trewaaa kirjoitti:

        Mut ne kolmikymppiset ukot on niitten kakskymppisten naisten kanssa, eikä monikaan tunne vetoa niitten äiteihin.

        sinun laalaalandiassa.


    • biologisti

      Taitaa olla niin että suurin osa naisista on täys lutkia.

      • teitä....

        miehiä tulee koko ajan uusia..


      • kautta aikain
        teitä.... kirjoitti:

        miehiä tulee koko ajan uusia..

        Sitä reikää pitää jakaa koska aina on uusi mies ovella odottamassa.


      • olette
        kautta aikain kirjoitti:

        Sitä reikää pitää jakaa koska aina on uusi mies ovella odottamassa.

        sitä munaa tyrkyttämässä.


      • ....
        kautta aikain kirjoitti:

        Sitä reikää pitää jakaa koska aina on uusi mies ovella odottamassa.

        sehän se on..


    • ...ainakin minun osalta siitä, että miehen pitää olla ehdottomasti vanhempi, jotta henkisellä tasolla oltaisiin vähänkään samalla viivalla. Oman ikäiset ovat kakaroita saatikka nuoremmat, joten ikä ratkaisee. Toki poikkeuksiakin on.

    • sissi

      Minä kiinnostun paljon useammin nuoremmista pojista. Itse olen 19 -vuotias, parin kuukauden päästä 20. Parhaiten tulen toimeen itseäni 1-3-vuotta nuorempien kanssa. Minua viehättää kokemattomuus paljon enemmän, kuin kokemus. Kokeneet ovat käyttäytyneet minun kohdallani liian itsevarmasti ja ovat olleet tietävinään asioista paljon enemmän, kuin oikeasti tietävät ja osaavat.

      Nuoret pojat ovat niin ihania. He ovat usein olleet paljon avoimempia ihan keskustelunkin tasolla. Lisäksi he ovat romanttisempia ja positiivisempia, kun elämä ei ole vielä ehtinyt potkia päähän. ja ei ole tullut paljoa pettymyksiä rakkausasioissa.

      Isekin olen kokematon ikäisekseni ja juuri sen takia olen ehkä samalla tasolla nuorempian kanssa tuollaisissa seurustelu ym. asioissa. Kohdallani vanhemmat miehet ovat halunneet seksiä mahdollisimman pian, vaikka itselle riitäisi pitkälle aluksi ihan kädetyä pitäminen ja halailu..

      Yleensähän naiset ovat vanhemppien miesten kanssa (ja toisinpäin) siksi, että mies tulee joidenkin mielipiteidn mukaan naista pari vuotta kehitykseesä jäljessä. En kyllä itse välttämättä allekirjoita tätä..

    • neiti_23

      parikymppinen nykypäivänä kolmekymppisen miehen huolisi. Ei kiinnosta yhtään niin vanhat. Myöskään kukaan ystävistäni ei ole kiinnostunut kolmekymppisistä miehistä. Oman ikäiset tai muutaman vuoden nuoremmat tai vanhemmat on eniten parikymppisten naisten makuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4283
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3487
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1817
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1707
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      298
      1443
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      950
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      863
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      852
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      849
    Aihe