kummaa käytöstä

mukautuja

Minulla ja uudella poikaystävälläni on viimeistä viikkoa lukuunottamatta mennyt erittäin hyvin. Nyt miehelle on ilmeisesti tullut jokin jarru päälle, kun hän ei tykkää siitä, kun kysyn, että koska ehdit seuraavan kerran tavata. Tiedän, että hänellä on kiireitä ja huonoja kokemuksia naisista, jotka kuulustelevat ahkerasti tämän menemisiä. Itse en ole siihen mielestäni sortunut, mutta nyt mies tokaisi, että hän haluaa olla se, joka tekee aloitteita ja "pyydystää". Ehkä hänellä sattui olemaan huono päivä, mutta ihmettelen tällaista epätasa-arvoa suhteessa. Vaikea elää pelkästään toisen menemisten mukaan. Taitaa olla näitä minä minä -ihmisiä? Haluavatko miehet tosiaan jonkun bimbon, joka odottaa kuumeisesti miehen aloitetta puhelin kuumana ja elävät tämän tahtipuikon mukaan? Ei oikein mitään järkeä.

6

869

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsekin sanoit, että se on POIKAystävä, eikä mikään mies. Passita se urpo muualle tekemään aloitteita ja pyydystämään.

    • etwe

      kyllä kummaa käytöstä, samaa mieltä.

      Ehkä teidän kannattaisi puhua asiasta enemmän? Kerrot vähän mitä itse tuumit tällaisesta toiminnasta, ja selität juuri tuon seikan, että hänen käytöksensä on epäreilua sinua kohtaan.

    • roweurueyru

      se "mies" keräilemään baariperhosia, jos kerran pyydystää haluaa.

    • miehellä

      ylipäätään riittää aikaa sinulle. Mitä ideaa on tuollaista valittajaa kuunnella?

      • mukautuja

        ...viikset.

        Sä et ole valittajaa nähnytkään, jos et osaa edes lukea.


    • Onko se niin vaikeaa olla y...

      Sekoiduin tuossa rekkakuskiin joka suhaa ja sählää..valehtelee ja on ylimielinen..hän oli kahden kesken hellä ja osaa käyttäytyä herrasmiesmäisesti kunnes on valloituksen tehnyt sitten alkaa se ettei vastaile tekstiveisteihin ja esittää olevansa aina töissä tai lasten kanssa jossain..liian monta rautaa tulessa sitähän se usein on noilla tuon rotuisilla miehillä!-tunteet pitää vaan tappaa tollaisiin tapauksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4048
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      864
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe