Toivotin sulle tosiaankin Helvetillistä ja Paskaa loppuelämää, enkä kadu sitä vähääkään.
Oon vaan tosi tyytyväinen kun kaikki se paha ja paska on sua kohdannut.
Osa tuli jo etukäteen (et pysty saamaan lapsia. HAH... ihan oiken sulle) ja loput seuraa sua läpi elämän!!!
Jes! Kyllä elämä on ihanaa!!!!!
Helvetillinen ja paska loppuelämä!!
8
1208
Vastaukset
- golffarinainen
Saapiko kysyä että kenelle tää viesti oli mahd. tarkoitettu kun meitä skriivaajia/lukijoita on täällä välillä jopa 30000? Ja heräs myös kysymys et miten sun elämäs voi olla ihanaa jos sä pyörit täällä palstalla kauniina kesäisenä sunnuntai-iltana? Onks kaikki ok?
- Petter X
Yrittäkää nyt Suomi-bimbot ymmärtää: vaikka mies pumppaakin sinua, ei se tarkoita että olisit hänelle jokin elämän suuri rakkaus. Pikemminkin hetken halpaa viihdettä.
- tuolla...
toisen pilkka osuu usein omaaan nilkkaan.
- sun elämä
meneekin sitten täydellisen mahtavasti...se kyllä olisi jo suoranainen ihme, nimittäin sinunlaiset toisille pahaa toivovat katkeroituneet ihmispoloiset kaatuvat usein samaan kuoppaan mitä toisille kaivavat.
Ehkä olisi sinullekin siunaus kun et niitä kaltaisiasi jälkeläisiä saisi, joille samanlaisen katkeroituneen, vihamielisen asenteen elämään opetat...voi raukkoja.
Ei sullakaan hyvin mee, ei todellakaan. Hae ammattiapua ennenkuin on myöhäistä.- vaan samalla
mitalla takasin.
Eikös just kakkonen ole alottanut peuhaamisillaan (ei nyt sotketa miestä tähän) vaimon vihanpidon?
Tässähän vaan kakkonen saa vaimon mielestä sen minkä ansaitsee. - vastata pahalla?
vaan samalla kirjoitti:
mitalla takasin.
Eikös just kakkonen ole alottanut peuhaamisillaan (ei nyt sotketa miestä tähän) vaimon vihanpidon?
Tässähän vaan kakkonen saa vaimon mielestä sen minkä ansaitsee.Ja miksi mies aina jätetään välienselvittelyistä pois...hänhän siinä on sen aviorikoksen tehnyt, ei tämä toinen nainen. Naiset on hirvittävän julmia toisilleen, miehiltä ei vaadita yhtään mitään. Miksi asian käsittely sen oman sohvaperunan kanssa jää lähes kokonaan, kun syytetään vain yksin suhteen ulkopuolista henkilöä...kunnes tulee seuraava kerta! Voi olla satavarmaa että tälläisen pahansuopaisen naisen kuin alkup on mies ei yksinkertaisesti jaksa elää ilman ulkopuolista suhdetta...kohde vain vaihtuu...Monelle ulkopuolinen suhde yksinkertaisesti antaa voimia kestää sitä perhehelvettiä kotona. Kyllä pettäjän puolisonkin olisi syytä peiliin katsoa... syy ja seuraus suhde yleensä löytyy.
- samalla mitalla
vastata pahalla? kirjoitti:
Ja miksi mies aina jätetään välienselvittelyistä pois...hänhän siinä on sen aviorikoksen tehnyt, ei tämä toinen nainen. Naiset on hirvittävän julmia toisilleen, miehiltä ei vaadita yhtään mitään. Miksi asian käsittely sen oman sohvaperunan kanssa jää lähes kokonaan, kun syytetään vain yksin suhteen ulkopuolista henkilöä...kunnes tulee seuraava kerta! Voi olla satavarmaa että tälläisen pahansuopaisen naisen kuin alkup on mies ei yksinkertaisesti jaksa elää ilman ulkopuolista suhdetta...kohde vain vaihtuu...Monelle ulkopuolinen suhde yksinkertaisesti antaa voimia kestää sitä perhehelvettiä kotona. Kyllä pettäjän puolisonkin olisi syytä peiliin katsoa... syy ja seuraus suhde yleensä löytyy.
takaisn?
Pitäsikö vaan kääntää poskeaan ja sanoa et lyö toisellekkin puolelle?
Entäs jos se elämä kotona ei olekkaan sitä perhehelvettiä? Miehethän sanoo mitä peuhukaveri haluaa kuulla, jotta pääsisivät kaverinsa pöksyihin. Taitaa useimmiten kannattaa kun näitä täällä lukee?
Entäs kun se kakkonen onkin monta kertaa pahansuopaisempi?
Ei kannattais puhua mitään perhehelvetistä kun ei tiedä kaikkea asiasta.
- miessss
Tuota noin, olisiko aika hakeutua hoitoon? Tai sitten ihan vaan yrittää kasvaa aikuiseksi. Noin lapsellisella ja täydellisen epäkypsällä asenteella järjestät ITSELLESI paskan loppuelämän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899