Mitähän tuotteita sitä kannattaisi käyttää..olen kokeillut nivean ja lorealin ihonpuhdistusaineita, mutta muutaman päivän päästä tulee ihottumaa huulten reunoille. Pitäisikö valita parempi paha ja ei pese ollenkaan naamaa:) Kävin aikoinaan ihonpuhdistuksessa ja hoitaja neuvoi ostamaan liikkeen kalliita tuotteita. Tietääkö joku tuotteen, halvan, jota voi käyttää ilman että saa ihottumaa?
Ihottumaa tuotteista..
5
770
Vastaukset
- ggggg-
ketjun aloittaja pistää eri nikillä mainoksen myymistään tuotteista... Jippii!!! "Tosi hyviä ihonhoitotuotteita miehille..."
- En tasan myy mitään
Sinulla on varmaan kosmetiikka-allergia, esimerkiksi olet yliherkkä kosmetiikassa käytettäville tuoksusekoituksille. Valitse tuoksuton tuote, sellainen, jonka ainesosalistassa ei näy sanoja parfym/fragrance. Tottakai hoitoloissa kaupataan tuotteet puhdistuksen päälle, niistä saa hyvän katteen. Apteekista saat juuri tarvitsemasi tuotteet, edullisesti ja riskittömänä. Usko mua, olen ehtinyt elämäni aikana kokeilla jos mitkä kalliit sarjat, eikä niistä oikeasti sen kummempaa hyötyä ole. Myyvät vain kauniita unelmia. Kunhan käytät basic pesuainetta, kosteusvoidetta ja aurinkosuojaa, pysyt freesinä.
- meikkitaiteilija
Halpaa ja hyvää ei ole keksittykään.. tai on, siirry tummeliin.. *virn*
- allerginen nainen
Tottakai meikkitaiteilija lypsyrasvan tietää! *reps*
Jos alkuperäinen kysymys oli asiallinen, miksi taiteilija hermostuu siihen vastaamisesta? Ei kai se ole taiteilijalta pois, jos joku saa ongelmaansa apua vaikkapa apteekista? Minä olen tosi onnellinen, että selviän nykyään ihonhoidosta ilman ihottumia. Ärsyttämätön meikkikin on löytynyt. Se ei harmi kyllä ole halpaa, vaikkakin erinomaista.
Ryppyjä ilmestyy vain kun hymyilen, mutta ei onneksi otsaan, niinkuin joillakin taiteilijoilla.
Lav ya!
- asfakjfgadf
Jos ajaa parran huonosti ja käyttää joitakin puhdistusaineita, niin voi helpostikin luulla kasvoillaan ihottumaksi sitä, mikä oikeasti on jonkin sortin parranajokoneen aiheuttama haava (siis jotkut aineet ärsyttävät ihoa jonkin verran jos pääsevät haavojen sisälle).. Mut nojoo, veikkaanpa, että kyllä sulla taitaa silti ihottumasta olla kyse(?)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802177
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871570Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821444Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141264Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita421101Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2121057- 45987
- 97895
- 85835
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49805