Onko ketään ollut keventäjissä tai kiloklubissa? kertokaa kokemuksia, en tiedä kumpaan liittyisin? saman hintaisiakin..
Keventäjiä tai kiloklubilaisia?
kokemuksia?
6472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Moi.
Mä olin kiloklubin asiakas puolivuotta alkuvuodesta. Pidin ko. klubin jutuista ja laihtuminen alkoi hienosti. Vain oma typeryys ja periksi antaminen teki sen, etten vienyt klubiaikaa loppuun ja kesä teki tehtävänsä, että kilot palasivat.
Uskon, että kumpikin klubi on hyvä ja varmasti laihtuu jos motivaatio on kohdallaan.
Itselläni on tarkoitus aloittaa uudestaan, tälläkertaa en kyllä anna periksi..*huokaa*
Tuo kertookin kaiken!
moi. mä olen kokeillut molemmat ja ekana kiloklubin joka mielestäni oli selkeämpi kuin keventäjät. Mutta suosittuhan tuo keventäjät näyttää olevan, että tuskin huonoja kumpikaan.
Kesäkuun puolessa välissä liityin Keventäjiin, nyt lähtenyt reilu 7 kiloa. Ensimmäinen vakava laihdutus. Olen ihan tyytyväinen ollut palveluun, tuntuu vaan itseltä jäävän nuo ruokapäiväkirjojen kirjottelut vähiin.
Sama kai se on minkä laihdutuspalvelun valitsee, pääasia on, että ymmärtää itse katsoa mitä suuhunsa laittaa ja käyttää järkeä ruokakaupassa. Pistää vaikka silmät kiinni karkkihyllyn kohdalla jos tuntuu muuten vaikealta. Poissa silmistä, poissa mielistä.
En ymmärrä ihmisten halua maksaa siitä, että laihtuu! Jokainen joka todella haluaa, osaa sen tehdä ihan itse. Nykyaikana on kaikki apu tarjolla, esim netissä, jos vaan viitsii vähänkään itse vaivautua etsimään. Löytyy kalorilaskurit, ruokavalioita, jos niitä haluaa noudattaa jne. Ei pitäisi olla vaikeaa.
Itse en maksaisi mistään hinnasta siitä työstä, jonka voin tehdä itse. Olenkin käyttänyt säästyneet rahat itseeni; uusiin vaatteisiin ym.
Kannattaisko kokeilla!
Aikoinaan yritin kovastikin laihtua itsekseni ja erilaisten netistä löytyvien ilmaisjuttujen avulla, mutta heti kun liityin kiloklubiin ja sen iloiseen ilmapiiriin ja sain samanhenkisiä juttukavereita, niin laihtuminenkin alkoi onnistua.
Kiloklubissa löytyy kaikki tarvittava samasta osotteesta, ei tarvi etsiä monia eri sivuja. Sielä näkyy heti jos on syönyt väärin..(mitä ei aina pelkän kalorilaskurin avulla tiedä).
Eikä se ole edes kallista. Ja, ainakin minulla on vielä liittymisen jälkeen rahaa ostaa niitä uusia vaatteitakin :)
VArmasti moni haluaisi laihtua ilman maksamistakin, mutta meitä kun on moneen junaan ja osa jää jopa asemalle, nin se vaan pitää hyväksyä ja ymmärtää, eikä heti arvostella.
Yksi tapa sopii yhdelle ja toinen toiselle, näin se vaan on.
Iloista laihtumista kaikille, klubien avulla tai ilman.