Pistäkää kommenttia kemin monikulman yläkertaan avatuista vaateliikkeistä..avajaiset olivat varsinainen katastrofi, olihan myynissä yksi tangollinen vaatteitakin.
Kemin uusi ostosparatiisi !!!
7
2880
Vastaukset
- siiri-orvokki
Omistaja kyllä tiedoitti lehdessä,ennen avajaisia, mistä asia johtuu
- sinä meille...
En oo minä moista lehteä nähnyt, joten kerrotko lyhyesti, että mistä johtuu? En ollut avajaisissa itse, mutta kuulin niistä juttua. Olisi ihan mielenkiintoista tietää miksi avajaiset olivat moiset.
- yllätti..
sinä meille... kirjoitti:
En oo minä moista lehteä nähnyt, joten kerrotko lyhyesti, että mistä johtuu? En ollut avajaisissa itse, mutta kuulin niistä juttua. Olisi ihan mielenkiintoista tietää miksi avajaiset olivat moiset.
nuoren yrittäjän ja vaatteet ovat tullissa. Vaan kyllä ne sieltä vielä myyntiin tulevat. Tosin kiinalaisiahan ne vaatteet siellä sitten ovat, että ostaessa kannattaa miettiä hinta/laatu- suhdetta.
- -??-
..mieleen siirtää avajaisia, jos ei kerta ole vatteitakaan mitä myydä. Kun vaatekaupastahan on kuitenkin kyse?
Ja eikö ne pitäny olla kummankin putiikin avajaiset?? Ensivaikutelma on kuitenkin se mikä ihmisillä jää mieleen...ammattimaisuutta peliin!
- kylvaan
Hintalaatusuhteesta sen verran
että Kemistä ei juurikaan löydä samaan aikaan, tyylikästä ja kestävää tuotetta samaan aikaan. Juuri nämä Vero Modat, Subway:n ym tuotteissa lukee lähes jokaisessa jotain: Made in Bulgaria, Made in China, Mage in Hungabungala. Takitkin hajoavat käsiin. Se siitä hinta-laatusuhteesta. Pitää aina hypätä junaan ja lähteä muualle ostoksille, kun siellä on enemmän hintalaatusuhteet kohdallaan.- kestävä...
Sitä käytetään vain sen ajan, kun se on muodissa.
- ****
kestävä... kirjoitti:
Sitä käytetään vain sen ajan, kun se on muodissa.
kaikki ihmiset hae MUOTIvaatetta. Tavalliset usean sesongin kestävät käyttövaatteet kelpaavat. Mutta ikävä kyllä, kaikki tuntuu olevan "osta ja hävitä"-tyyliä, ja kuka miettisi sitten kierrätystä ja ympäristöhaittoja? Kauppiaat saisivat ottaa enemmän huomioon käytännöllisyyttä ja ympäristöystävällisyyttä vaatteita sisäänostettaessa. Siinäpä vasta brändi liikkeelle ja kauppa kävis! Olisin minäkin tyytyväinen :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1744857Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1063979Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363579- 513380
- 563359
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest362818Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232286
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211919Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361788