Ylen digichatissa Olli-Pekka Heinonen vastasi tuohon kysymykseen FST:n ohjelmista TV1:llä ja TV2:lla. Analogisten loppumisen myötä FST:n ohjelmat siirtyvät omalle FST5-kanavalleen, ja niiden paikalle tulee suomenkielistä tai suomeksi tekstitettyä ohjelmaa.
FST:n ohjelmat poistuvat TV1&2:sta
6
559
Vastaukset
- ollut..
tästähän tehtiin päätös jo noin vuosi sitten!
- tgbtgb
Esimerkiksi FST:n sivuilla sanotaan vain, että TV-Nytt TV1:ssä arkisin, BUU-klubben ja TV2:n maanantai-illat näkyvät myös analogisina elokuun loppuun saakka. Siitä EI sanota mitään, etteivätkö ne jatkaisi samoilla paikoillaan diginä.
Tälläkin palstalla asiaa on arvuuteltu. Kenelläkään ei ole ollut selvää faktaa asiasta.
- RKP niskan päällä.
RKP on sen verran isojen puolueiden niskan päällä että en todellakaan usko että FST:n ohjelmat katoaa TV1 ja TV2 kanavilta, tuo mitä OP sanoi, on vain hyssyttelyä jottei asiasta enempää kiisteltäisi.
Mutta saattepa huomata, 1.9.2007 jälkeenkin edelleen TV1 ja TV2 kanavilla näkyy vieläkin FST:n ohjelmaa!
Sitten voin sanoa teille: mitäs minä sanoin!- ei taas
apa66 kirjoitti:
...näkyisivät puoli yhdeksän uutisetkin vielä kahdella kanavalla yhtaikaa.
liity mitenkään tuohon FST:n ohjelmiin. Tai hetkonen...kun tarkemmin miettii niin liittyypäs. Nimittäin siinä että kun kahden kanavan samanaikaiset uutislähetykset lopetettiin, saatiin raivattua tilaa muille ohjelmille (käytännössähän säästyneen tilan sai FST).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912541- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861447EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105814Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe37814- 54793
- 30716