Täydellinen suhde

miehelle

Täällä saa usein lukea miesten valitusta siitä, mitä naiset haluaa suhteessa, niin millainen se täydellinen suhde sitten olisi? Seksin jälkeen saisi nukahtaa tai lähteä kotiin, kaikki fyysinen läheisyys johtaisi aina seksiin, koskaan ei tarvitsisi puhua suhteesta, nainen hoitaisi kaikki kotityöt, eikä nalkuttaisi ja mies saisi omalla ajallaan tehdä aivan mitä haluaa, vai?

Mitä olette valmiit tekemään vain ja ainoastaan naista miellyttääksenne? Onko naisten hellyyden tarve todella niin epämiellyttävää miehelle? Onko parisuhde miehelle luonnotonta, jotain mihin hankkiudutaan vain säännöllisen seksin toivossa vai mitä te siitä haluatte? Mitä te toivotte naisen tekevän teille, vaikka ei sitä itse haluaisikaan?

9

952

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huomioiden

      se paras suhde on mies jä käsi.

      Tuollaista ensimmäisessä kappaleessa kuvaamaasi naista ei ole olemassa.

      • harrasteleminen

        on nähtävästi tehnyt sinusta jalat maassa tyypin.
        onneksi olkoon,sitten kun menet naimisiin kutsu meidät häihisi,
        et vois olla vähemmän hauska.TÄH


    • vili

      että äijät haluaa aikas samoja asioita parisuhteessa kuin naisetkin. pakkohan se on, koska eihän sitä homma muuten toimi. miehet toimivat sanktioiden ja rangaistusten pelossa...jos helpolla haluaa päästä niin on pakko vetää niinku mimmi haluaa. se on sitten toinen asia haluaako sitä itse....se on sitä uhrautumista

      • klgjhjhg

        "miehet toimivat sanktioiden ja rangaistusten pelossa"

        Huono neuvo, tuosta ei hyvä seuraa, ellei sitten ole valmis elämään kynnysmattona.


      • alkuper.

        Minähän kysyin mitä miehet haluaa, en sitä mitä miehet tekee, koska naiset haluaa? Onko siinä suhteessa sitten mitään järkeä, jos se on noin kamalaa?


    • '''''

      halua kuin yhtä asiaa: sitä että ei tarvitse koko ajan _säätää_ jokaista asiaa. Selvät sävelet siitä, mitä kumpikin haluaa, mihin ollaan menossa, miten työt jaetaan jne. Hellyydenosoitukset ja muut huomioinnit ovat itsestäänselvyyksiä, koska muuten kyse ei (itselleni) ole suhteesta lainkaan.

    • Näinpänoin

      No ei se ole täydellinen suhde, jos sen haluaa jompi kumpi lopettaa, hah.

    • Luolasukeltaja

      Mjoo

      Mun mielestä täydellistä (mitä tahansa) ajatusta elättelevät yksilöt ovat lähes masentavia. Kuitenkin kaikki unelmat kääriytyvät siihen.

      Absurdia

      (Absurdia naurua)

    • naisenkommentti

      Kuulostaa ihan hyvälle tuollainen suhde.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      58
      894
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe