Onko ketään

ketä pitää laihdutuksesta?

Itse miellän laihdutuksen vaikeaksi,kamalaksi, ankeaksi, tyhmäksi, elämä päättyy kun laihduttaa.

Onko ketään jolle laihutus olisi positiivinen juttu jo ennen kilojen lähdettyä.

3

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laadidaa79

      tartte päättyä laihdutukseen. Kysehän on kuitenkin elämäntapa muutos. Pitää vaan valita haluaako elää lihavana ja huonovointisena loppuelämänsä vai pudottaa muutaman kilon ja olla pirtsakka ja hyvin voiva. Kun valinta on tehty, pitää vaan maalin mielessä. Keneen sitä nyt mieluummin panostais kuin omaan itseensä??

      Positiivinen elämänasenne auttaa eteenpäin myös laihdutuksessa.

      Itse olen uusinut ruokavalioni ja olo on mitä mainioin. Välillä tulee repsahduksia ja herkkupäiviä, mutta nekin on vaan elämää. En mä liian tiukkaa diettiä haluiskaan.

      Liikunnan lisääminen on myös mukavaa. Joka päivä en lenkkeile, vaan kun siltä tuntuu. Sekään ei saisi olla pakko pullaa, vaan aloitella ihan pelkästä ulkoilusta ja tehdä lyhyt lenkki päivittäin. Voinnin ja innostuksen mukaan sit pidentää niitä.

      Yleisin virhe laihduttamisessa ja elämäntapa-muutoksissa on että jätetään kaikki herkut ja epäterveelliset ruuat kerralla ja vannotaan että liikutaan joka ikinen päivä ja syyään vaan porkkanoita. Se ei kestä pitkään ja tulee repsahduksia josta ajaudutaan jopa syvemmälle kierteeseen kuin laikkaria aloteltaessa.

      Hiljaa hyvä tulee... =)

    • .........

      olen ollu laihiksella kuukauden verrran ja aijon jatkossakin olla olo on tosi hyvä vaikka vasta 3.kiloo lähetny ei tee meili mitään mässyjä.syön ihan normaalia kotiruokaa ja paljon salaattia ja hedelmiä.

    • ........

      Minä pidän laihduttamisesta. Olen ollut laihiksella nyt vähän päälle kuukauden. Kiloja on lähtenyt viisi. Oloni on tällä hetkellä todella energinen. Lenkkeilen joka päivä, ja syön ihan kotiruokaa. Herkkuja en syö. Tietysti syön myös salaatteja ja hedelmiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      78
      2631
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1712
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1670
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1565
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1538
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1236
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      25
      1088
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1042
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      79
      996
    Aihe