tuntee kun huvittaa?

sahrami.

Mulla on eräs nainen tuttu tai kaveri, jolle en merkinnyt oikeen mitään tässä viime aikoina. Hän ei ottanut mitään yhteyttä tai käyttäytyi niin, et antoi ymmärtää, ettei kiinnosta olla mun tuttu ainakaan silloin jos oli ketään muuta paikalla, hän oli hirveän mustasukkainen omista kavereistaan ja annoin olla. Joskus jopa valehteli sen vuoksi, etten minä vain olisi missään, missä hän ei halunnut mun olla.

Toisaalta kuitenkin yksikseen mun kanssa taas viihtyi ja ei siinä mitään, mutta mua loukkasi jotenkin se tylyys tai suorastaan vihamielisyys, heti jos hän oli ollut jonkun toisen kanssa. Aikani ajattelin katsoa, muuttuuko se ja muuttuihan se..

Hänen paras ystävänsä muutti pois ja tilanne muuttui niin, että hän alkoi valitella yksinäisyyttään ja kurjuuttaan ja olla mielellään minun kanssa ja tottakai minä vedin häntä mukaan. Tutustutin reilusti vaan moniin tuttuihini ja niistä hän saikin paljon kavereita heti, sen lisäks kavereiden kavereita taas hyvin paljon.. Sit houkuttelin mukaan yhteen harrastusporukkaan, mistä hän alkoi pitää ja harrastaa myös.

Nyt kuitenkin kun hänellä menee taas hyvin, on kavereita ja harrastuksia hän on alkanut taas suhtautua muhun vähän vihamielisesti, ja tylystikkin. Edelleen siis muiden seurassa. Kahdenkesken menettelee ja silti hän hakeutuu seuraan paljon. Toisaalta taas on alkanut se, et oon kuullut juttuja itsestäni vähän eri tavalla, kuin mitä oikeasti onkaan ja tottakai osaan epäillä kyllä, että kenestä on kysymys.

Mitä muut ajattelisitte tällaisesta kahdestaan kaveri, mut muiden kanssa ei olla tuntevinaankaan -tyylistä.. Jotenkin kuin teini-ikäisillä, ja aikuisesta on kysymys. Mä haluaisin tehdä tälle tilanteelle jotakin, ettei tämä olis niin kiero ja outo. Mitä mieltä muut on?

3

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tohtori merlin

      pahasti hyväksikäytöltä.Hän on narsistinen persoona joka käyttää "heikompia" yksilöitä hyväkseen.Narsistinen ihminen nauraa ihmisten hyväntahtoisuudelle ja hyväuskoisuudelle.Minä pysyttelisin kaukana moisesta "kaverista".

      • aurinkoista kesää

        jos et kelpaa hänelle muiden seurassa niin jätä hänet.tuhlaat vaan aikaasi mokomaan pelleen löydät vielä sellaisenkin kaverin joka esittelee sinua ylpeänä ystävilleen ja kohtelee sinua niin kuin omaa rakasta pitääkin


    • Tralalaa

      Mitä sinä hyvä ihminen yhtä ihmistä märehdit. Anna hänen elää omaa elämäänsä.Hän on mikä on eikä muuksi muutu,niinhän sinäkin olet !!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      56
      5735
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      75
      2902
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      21
      2137
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      1925
    5. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      161
      1829
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1818
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1548
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1172
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1171
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      69
      996
    Aihe