en yksin! Yksin tuntuu niin v*ttumaiselta mennä lenkille tai salille.. muuten tykkään liikunnasta kovasti, mutta yksin se on ihan syvältä. Onko teillä tätä samaa ongelmaa? Jos en saa kaveria niin lenkille lähteminen jää aina haaveeksi.. Ellen halua selvittää asioitani (jos olen masentunut menen yksin lenkille). Onko teillä samaa ongelmaa?
Tykkää liikunnasta
6
458
Vastaukset
- Tika_
Itellä on aivan samanlainen ongelma. On niin vastenmielistä yksin liikkua eikä itsestään saa irti lähteä yksin lenkille. Mutta kuitenkin lenkistä tulee hyvä olo niin vaikeinta siinä on se liikkeelle lähtö. Nyt sain ittestäni sen verran irti että uimaan tuli lähdettyä -yksin- koska kaikki muut oli töissä/koulussa. Teki kuule hyvää, suosittelen!
- yksin yhdessä
Minä tykkään mennä liikuntaharrastuksiin yksin. Mutta minä käytänkin aika paljon liikuntakeskusta jossa käyn myös ohjatuilla tunneilla. Siellä on aina ihmisiä ja pidän siitä(kin). Minusta on kiva mennä jumppaan tai salille niin että siellä on muita (joita en tunne) ja saan olla yksin mutta kuitenkin ihmisten keskellä. Lenkille, kävelemään ja pyöräilemään lähden mielelläni yksin.
- Omaan tahtiin
Minulla on aivan sama juttu. Käyn 3 -4 krt/vko salilla tai ryhmäliikuntatunneilla. Juttukaveria sieltä löytyy ,koska aina sielä on ne samat henkilöt. Lenkille en huoli ketään muuta mukaan kun koiran. Silloin saa mennä sellaista vaihtia kun itse haluaa.
- Ämppäri
Mulla on ollu vähän kans samaa ongelmaa ettei tahdo löytyy lenkkeilykaveria läheskään aina. Mut kerran sitte otin MP3:n mukaan lenkille täynnä hyvää ja menevää musiikkia, ni johan lenkkipolulla jalka nousi kepeemmin! En tiedä toimiiko sulla, mut mulla on ainaki toiminu ihan kivasti.
- ...........
tai siis handsfree, niin on helpompi liikkua. Ystäville voi soitella lenkin aikana. Tulee samalla kuulumiset vaihdettua.
- .....
Kävelylenkeille haluan mennä aina yksin. En tarvitse mukanani kaveria enkä tsemppaajaa, kun lenkkeilen. Mielestäni on ihan kiva joskus olla vain omien ajatustensa kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637