Naivius on naisia määrittelevä sana/asia. Monet naiset ovat todella naiveja, se näkyy myös tällä palstalla. Elämä on yhtä hymyä ja iloa ja biletystä. Elämä on seikkailu suunnaton. Koskaan ei tiedä mitä jännää tapahtuu ja kuka ihana tulee vastaan. Kaikki vastainen on yrmyisten negatiivi-kommareitten pahaa oloa, joka on omaa syytä. Hymyillen ja naivina kun elää, voi kokeilla vähän sitä ja tätä. Hymyillen voi jättää toisen siltä istumalta kaveripohjalle roikkumaan ymmärtämättä yhtään tuskaa, jota jättää jälkeensä kuin etana limaa.
Naivius ongelma naisilla
8
1120
Vastaukset
- siltä, että
sinut jättänyt nainen on ollut varsin fiksu tyyppi!
- sattuu kun sattuu
Mielestäni aloitusviestissä oli oikeaa asiaa, kun ei yleistetä liikaa. Naisissa, aivan kuten miehissäkin, on tietysti yksilöitä, jotka eivät paljon piittaa toisten tunteista pörrätessään kukasta kukkaan. Kun se sattuu omalle kohdalle, se sattuu, ei sen sanominen tee kenestäkään vähemmän fiksua.
- mutta....
sattuu kun sattuu kirjoitti:
Mielestäni aloitusviestissä oli oikeaa asiaa, kun ei yleistetä liikaa. Naisissa, aivan kuten miehissäkin, on tietysti yksilöitä, jotka eivät paljon piittaa toisten tunteista pörrätessään kukasta kukkaan. Kun se sattuu omalle kohdalle, se sattuu, ei sen sanominen tee kenestäkään vähemmän fiksua.
Tuo nyt on ihan eri asia sanoa että naisissa ja miehissä on tunteettomia yksilöitä, mutta aloittaja ei käsittääkseni sanonut näin..
- se on
mutta.... kirjoitti:
Tuo nyt on ihan eri asia sanoa että naisissa ja miehissä on tunteettomia yksilöitä, mutta aloittaja ei käsittääkseni sanonut näin..
pahimmillaan tuollaisen yksilön takia voi menettää uskonsa vastakkaiseen sukupuoleen,kuten aloittajalle oli tainnut käydä.
toinen ikävä asia on,jos kuvittelee tuollaisen olevan yleistä käytöstä,silloin saattaa ehkä tyytyä johonkin mitä ei todellisuudessa halua.
eli paremmin sanoen,ei tiedä paremmasta.
- niin se on
Näitä positiivisuuden ylistäjiä ja muita elämää kokemattomia pellejä on pilvin pimein.
Vaan eipä niiden neuvoja kannata kuunnella. - ninia88
Ensiksikin.. sana on naiivi,ei naivi ja toiseksi: mitä vikaa on olla naiivi ja elää täysillä? Kunhan ei tietenkään satuta muita,sitä haluan painottaa. Minä ainakin aion nauttia elämästäni niin paljon kun täällä kurjassa maailmassa vain voi! Liihotella ja tutustua uusiin ihmisiin minkä ehdin... tottakai katsoen etten aiheuta kenellekään turhaan pahaa mieltä :P
Ja mua ainakin otti päähän toi yleistäminen.. kaikki naiset on sellaisia ja kaikki miehet tälläisiä...blah. Jätetyksi joutuminen tuntuu aina pahalta. Toivon sinulle voimia ja kaikkea hyvää elämässä. Monet naiset ovat tosiaan naiiveja, ja noin kepeä elämänasenne kuulostaa karmealta. Minäkin uskon ihmisistä hyvää, mutta suhtaudun silti elämään vakavasti.
- A1kuperäinen
Hei toi kommentti on sanasta sanaan multa varastettu, eikä sillä todellakaan tarkoitettu naisia. Oon homo ja se on näille kesäkissaa pitäneille sydämenmurskaajille tarkoitettu, siis jätkille, jotka tietää olevansa mahtavia, mutta ei tule koskaan tietämään mitä haluaa! Siis homoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889